У черкаському водоканалі розповіли, яку загрозу несуть відкриті люки і куди про них повідомляти

25 липня 2023, 18:02

У КП "Черкасиводоканал" розповіли містянам про те, яку небезпеку можуть нести відкриті люки, пошкоджені отвори технічних колодязів та провалля на мережі, а також, куди звертатися у разі такої проблеми.

Яку загрозу несе відкритий люк?

Відкритий люк – це завжди потенційна небезпека, як для водіїв, так і для пішоходів. Колесо машини, як і велосипеда, в них може легко провалитися і пошкодити як саме авто, так і спровокувати на дорозі ДТП зі серйозними наслідками. На тротуарі такі незакриті конструкції теж можуть спричинити особливо тяжкі наслідки. Щороку з різних міст надходять трагічні звістки про травмування українців внаслідок падіння в люки чи технічні колодязі.

Окрім того, що людина може постраждати від падіння з чималої висоти (глибина колодязя може складати і 5, 10, 15 метрів, залежно від типу комунікацій), існує також ризик наштовхнутися при падінні на вентилі, труби, шматки арматури, отримати опіки від кип’ятку, надихатися отруйних газів тощо.

Черкаси, як і будь-яке інше місто України, насичене цими численними інженерними мережами. Так, на балансі тільки підприємства КП «Черкасиводоканал» нараховується майже 473 кілометри мереж водопостачання і 285 кілометрів каналізаційних мереж.

Як убезпечитись і куди звертатись?

Першочергово, слід бути уважним завжди і скрізь. І під час руху на авто, і гуляючи містом пішки.

Обов’язково слід донести інформацію про загрозу відкритих комунікацій до дітей. А під час прогулянки, особливо незнайомими місцями, тримати малечу за руку.

Не наступати на люки, навіть якщо вони закриті (вони можуть бути напівзакриті або вже із чималими невидимими оку тріщинами).

Якщо ви зафіксували відкритий люк, технічний колодязь, побачили руйнування мережі, аварійну ситуацію – телефонуйте до оперативної служби Черкаської міської ради за телефоном «1505» (цілодобово), до диспетчерської служби водоканалу за телефоном (0472) 37-35-33 (цілодобово) або до інших комунальних служб, якщо ви ідентифікували, хто саме з них обслуговує цей люк чи колодязь. Відкритий люк можна також позначити аварійним знаком, великою гілкою, щоб перехожі і водії могли завчасно бачити його на дорозі.

За інформацією пресслужби КП "Черкасиводоканал"

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору