У Черкаському районі перейменують понад 100 вулиць

18 листопада 2015, 20:23

перейменування вул

За два дні, 21 листопада, закінчується перехідний термін на виконання закону «Про декомунізацію». Місцева влада мала шість місяців на прийняття рішення щодо перейменування конкретних вулиць, провулків, площ, які потрапляють під дію декомунізаційного законодавства. Майже завершили цей процес у Руській Поляні та Білозір’ї, перейменували всі вулиці у Геронимівці та Будищі, решта населених пунктів – у досі у процесі зміни назви своїх топографічних об’єктів.

– З 21 листопада змінити всі назви, пов’язані із тоталітаризмом, у населеному пункті своїм рішенням зобов’язаний сільський голова. У нього для цього є три місяці, до 21 лютого. Якщо ж і за цей час керівник громади не впорається із таким завданням, право перейменовувати переходить до облдержадміністрації. Голова ОДА зробить це своїм розпорядженням, – наголошує керівник району Костянтин Омаргалієв. – Відтак, як новообраним керівникам сільських громад, так і вже досвідченим сільським головам варто вже зараз розпочати реалізацію відповідного закону, аби самим визначитися, як саме будуть перейменовані їхні населені пункти, вулиці і площі, не очікуючи директив згори. До літа 2016 року будуть змінені всі назви, пов’язані із тоталітаризмом.

Нагадаємо, ще 172 вулиці населених пунктів району підпадають під перейменування відповідно до вимог Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Нещодавно рішення про зміну назви вулиці Леніна на Благовісну прийняли в Геронимівській сільській раді.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору