У черкаському кардіоцентрі зробили мініінвазивну операцію із заміни серцевого клапана

14 червня 2024, 17:43

У Черкаському обласному кардіологічному центрі прооперували 72-річного пацієнта. В Івана Строканя діагностували стеноз артеріального клапана ІІІ ступеня. Йому замінили серцевий клапан.

Усе життя Івані Іванович працює водієм. Лише рік тому, у 71 рік, звільнився з роботи і пішов на пенсію. Каже: до цього проблем із серцем не відчував. Коли стан погіршився, звернувся до кардіолога. Після здачі аналізів і проходження УЗД в чоловіка діагностували стеноз.

"Довго на операцію не вагався. Розумів, що чим швидше це зроблю, тим буде краще. Медики пояснили, що якщо не зробити цього вчасно, то серце збільшиться, м'язи розтягнуться і тоді операція буде ще складнішою", - пригадує Іван Строкань.

Для заміни аортального клапана пацієнту провели мініінвазивне втручання: розріз був менше 5-7 сантиметрів.

"Сучасні можливості малотравматичних операцій дозволяють зменшити пацієнту післяопераційний дискомфорт, тривалість перебування у стаціонарі. Водночас такий спосіб ніяк не впливає на якість. Пацієнт отримав дуже якісний сучасний біологічний клапан. Після проходження реабілітації Іван Іванович буде активним членом суспільства і буде жити якісним життям, активнішим, аніж було до цього", - розповідає завідувач відділення серцево-судинної хірургії Олег Журба.

Пацієнта виписали з лікарні вже за кілька днів після операції. Іван Іванович каже: зараз почувається добре.

За інформацією Черкаського кардіологічного центру

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору