У Черкаському художньому музеї відкрилась виставка «Синтез»

12 листопада 2017, 20:28

У Черкаському обласному художньому музеї відкрилася персональна виставка Валентини Богачової-Сумченко «Синтез».

На виставці представлено 25 робіт, серед яких переважають пейзажі. Присутні також романтично витончені флористичні натюрморти. У картинах Валентини Богачової-Сумченко поєднано реально-нереальний світ, у якому закодовано відчуття глибини безкрайнього простору та безкінечного часу. Саме у такому світі людина намагається віднайти рівновагу і спокій через спілкування з природою, що зберігає секрети вічної краси життя.

Слова підтримки та власні думки з приводу творчості Валентини Богачової-Сумченко висловили доктор мистецтвознавства Олександр Найден та культуролог Марина Дядченко. Так, Найден зазначає, що краєвиди Валентини Богачової-Сумченко постають у своєму чистому вигляді й позбавлені наслідків людської діяльності. Пейзажі художниці за стилем і манерою нагадують осінні акварелі Катерини Білокур – той самий рослинно- ландшафтний світ, майже однаковий настрій, близькі навіть способи зображення дерев, неба, землі. Більшість творів художниці пов’язані із передосінньою порою, коли у світлі літньої днини вже вбачаються прикмети певної прив’ялості і легкої втоми, що настроює людину на лад філософських роздумів про життя, наповнене ліричних споминів.

На думку культуролога  Дядченко, усі картини в цілому характеризуються романтичною гармонією художнього образу. Валентині Богачовій-Сумченко властива повна лібералізація елементів, пріоритет фарб над лінією, складна система кольорових напівтонів та рефлексів.

Довідково.

Валентина Богачова-Сумченко народилася у м. Золотоноша, закінчила Черкаський державний університет ім. Б. Хмельницького. З 2002 року художниця є учасницею багатьох виставок обласного рівня, а її роботи знаходяться у приватних колекціях України, Німеччини, США, Польщі та Єгипту

Поділитись

Коментарі

Вгору