У черкаській мерії підписали Кодекс поведінки під час виборчого процесу

28 вересня 2020, 12:36

фото тематичне

Зустріч представників Громадянської мережі "ОПОРА" та міської влади Черкас відбулася сьогодні, 28-го вересня. Під час неї Анатолій Бондаренко, чинний міський голова, зобов'язався дотримуватися Кодексу поведінки у виборчий період, - передає кореспондент "Про все".

Необхідність підписання Кодексу виникла через те, що у законодавстві правила поведінки посадовців під час виборів урегульовані недостатньо чітко. Відповідно до документу, політики повинні бути нейтральними під час виконання своїх службових обов'язків, не застосовувати примус, погрози чи стимули до підлеглих, щоб залучити їх до передвиборчої діяльності на користь або проти кандидатів чи партій. Також вони не мають права брати участь у партійних заходах і залучати до них підлеглих у робочий час.

У випадку, якщо представники чинної влади - не депутати чи очільники громад, їм заборонено брати на себе зобов'язання чи обіцяти за бюджетні кошти відновлювати інфраструктурні об'єкти. Також заборонено Кодексом обіцяти підвищення зарплат, пенсій, стипендій тощо в агітаційних цілях. Дія Кодексу також розсповсюджується і на соціальні мережі.

Відтак, владці, які балотуються у міськраду, не повині використовувати службове становище для залякування, образ і дискримінації партій чи їх прихильників. Також заборонено публікувати дописи та коментарі на особистих сторінках, у яких є оцінка діяльності окремих кандидатів чи партій. Замовляти та оплачувати політичну рекламу посадовцям також забороняється.

Координатор спостереження за виборами Громадянської мережі «ОПОРА» Захар Колісніченко розповів, що Черкаси - перше місто, яке ухвалило дію норм Кодексу поведінки у виборчий період.

- Міський голова Черкас першим із мерів України поставив підпис під Кодексом поведінки. До цього підписи ставили лише представники районних громад. Сподіваємось, це стане прикладом для очільників інших міст, - зазначив координатор «ОПОРИ».

Захар Колісніченко зауважив, що Громадянська мережа слідкуватиме за дотриманням норм Кодексу. Будь-які порушення будуть висвітлені у публічному просторі.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору