У Черкасах продають патріотичні наліпки, щоб зібрати гроші на корм для тварин у прифронтових містах

28 червня 2022, 12:30

Черкаські зоозахисники організували благодійну акцію, щоб підтримати тварин із прифронтових міст України. Волонтери створили патріотичні наліпки, кошти з продажу яких витрачають на корм для чотирилапих.

Керівниця Черкаського міського товариства захисту тварин "Друг" Валентина Калініна у коментарі "Про все" розповідає, що ідея такої незвичайної акції виникла абсолютно спонтанно.

- З перших днів повномасштабного вторгнення в Україну ми, як і всі зоозахисники, думали не лише про наших людей у ​​зоні бойових дій, а й про тварин. Тому що в цих умовах дуже багато покинутих собак і котів або тих, що загубилися, або тих, чиїх господарів уже немає в живих. За можливості ми допомагали волонтерам зі сходу, Харкова, Миколаєва та інших міст, де була складна ситуація. Адже труднощі виникали не тільки в кількості бездомних тварин, що збільшилася, а й у наявності корму. У деяких містах його просто немає де купити. Серед наших волонтерів є талановита ілюстраторка Іра і вона запропонувала намалювати таких патріотичних котиків і собачок, щоб зібрати гроші на корм тваринам з прифронтових міст, - каже Валентина.

Підопічні товариства "Друг"

Валентина говорить, що завдяки цій акції вирішили допомогти опікунам вуличних тварин, адже у них немає взагалі ніякого фінансування чи підтримки від чиновників або фондів.

- Ми не маємо можливості допомагати цілим притулкам, адже самі є громадською непродуктовою організацією, під опікою яких тварини черкаського міського притулку і ще багато домашніх перетримок вуличних тварин. Допомагаємо радше опікунам вуличних тварин. Усе лише на особистих знайомствах і довірі – такі друзі-волонтери є в нас у Миколаєві, Охтриці, Харкові і на Донеччині. Допомога не є регулярною, бо й у самих нас немає надлишку фінансів чи корму для підтримки інших волонтерів.

Акція стартувала символічно - на 100-ий день війни, хоч і вийшло це випадково, бо до дати волонтери не прив'язувалися.

- Просто коли усе було готовим, тоді і стартували, - каже Валентина.

Тираж наклейок становить лише 500 штук. Гроші на їхній друк організації дала черкаська волонтерка, яка нині проживає в Австралії.

- Самі не маємо змоги виготовляти і оплачувати таку рекламну продукцію. Тобто, якщо весь тираж розійдеться, це буде 25 тисяч гривень. Проміжний результат двох тижнів – це 8,5 тисяч гривень. На них ми вже купили 132 кг котячого корму. Але скільки саме продано наклейок - сказати поки що важко, бо люди іноді навіть не беруть наліпки, а просто кидають десять чи двадцять гривень у бокс для пожертв.

Перший корм, куплений за виручені з акції кошти

Валентина розповідає, що головна мета цієї акції - не лише відправити корм за зібрані гроші, а й у черговий раз привернути увагу містян до проблеми вуличних і покинутих тварин.

- Навколо дуже багато горя та людських бід, ми це бачимо, знаємо та розуміємо, але й про допомогу тваринам теж хочемо нагадати. Адже саме це й відрізняє нас від окупантів – гуманність та європейське ставлення до собак та котів. Ми хочемо, щоб люди відчули, що вони можуть зробити свій невеликий внесок у цю велику добру місію. Адже 50 гривень – це зовсім небагато, вам на згадку залишаться яскраві гарні наклейки, а завдяки такому внеску кілька тварин під вибухами будуть ситими. Дуже сподіваємось, що жителі Черкас підтримати нашу ініціативу і ми зможемо допомогти більшій кількості тварин, - додає вона.

Художниця Ірина Жучок у коментарі "Про все" розповідає, що сюжети для цих наклейок брала із останніх подій в Україні.

- Малюнки передають те, що зараз у всіх нас на слуху. Над ескізами працювали всім нашим волонтерським колективом, адже в когось були свої ідеї чи підказки, - каже Ірина.

Малювала художниця приблизно по дві ілюстрації на день, всього витратила кілька тижнів на створення наклейок. Існує два блоки наліпок: один із котами, інший - собаками. Всього є 12 різних наклейок.

Волонтери сподіваються, що акція фінішує лише після повного розпродажу наклейок. Придбати їх можна у мережі зоотоварів "Леопольд", один блок коштує 50 гривень.

- Можливо, подумаємо і над продовженням цієї акції в іншому форматі або з іншою продукцією, - додає Валентина Калініна.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору