На Черкащині не допустили до продажу 55 кг полуниці

28 червня 2022, 13:14

Протягом цього року спеціалісти державних лабораторій ветеринарно-санітарної експертизи на агропродовольчих ринках Черкаської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби провели 709 лабораторних досліджень зразків полуниці за органолептичними показниками.

За результатами цих досліджень не допустили до реалізації 55 кг полуниці через її невідповідність наявним вимогам. Про це повідомив начальник відділу безпечності харчових продуктів управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби в Черкаській області Сергій Гончаров. Фахівець поділився рекомендаціями, як обрати якісну і смачну полуницю.

Увага на плодоніжку

Передусім Сергій Гончаров радить звернути увагу на плодоніжку полуниці і порівняти її з розміром плоду. Надто розвинена плодоніжка свідчить про значну кількість азотних добрив, внесених під кущ ягоди.

Якщо в ягоди немає плодоніжки – вона може дуже швидко зіпсуватися. Також не купуйте полуницю з ніжкою, яка висохла, бо таку ягоду могли зберігати протягом тривалого терміну.

Листочок на плодоніжці має бути зеленим. Існує прикмета: що щільніше прилягає плодоніжка до полуниці – то кисліша ягода, а ось якщо між ними є невеличка відстань – то вона солодша.

Що там із розміром

У різних сортів полуниці різні розміри, тому не варто хвилюватися, якщо перед вами дрібна або велика ягода. Щоправда, дуже велика полуниця має насторожити, бо вона може бути штучно накачана водою.

Також варто звернути увагу на зберігання ягоди, бо якщо вона пом'ята, то знайте: вона скоро почне гнити.

Яскраво-червоний колір – то добре

Полуниця дуже світлого відтінку може бути недозрілою, але якщо вона дуже темна – її теж не варто купувати. Є ймовірність, що її пофарбували, щоб вона була більш привабливою для покупців. Найкориснішою і найсмачнішою полуницею буде ягода з яскраво-червоним кольором і невеликим блиском.

Смачна і корисна полуниця має насичений аромат

Якщо майже немає аромату, то ви тримаєте в руках полуницю з великою кількістю хімікатів. Якщо ягоду виростили у природний спосіб, то в неї має бути гарний і насичений запах. Присмак металу свідчить про наявність у полуниці нітратів.

Аби убезпечити себе від придбання неякісної продукції, начальник відділу безпечності харчових продуктів Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області Сергій Гончаров радить купувати полуницю тільки на легальних ринках, у магазинах чи супермаркетах, де всі товари мають проходити обов'язкову перевірку.

За інформацією управління Держпродспоживслужби в Черкаській області

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору