У Черкасах жінки проходять курс керування дронами

18 грудня 2023, 13:17

Жінок запрошують до школи пілотування. У Черкасах курс керування дронами вже проходять перші студентки. Спочатку - теорія, далі - робота на симуляторах, і зрештою - практика на справжніх дронах. Найкращі учениці, за бажанням, зможуть стати інструкторками, йдеться в сюжеті Подробиць.

Керувати безпілотниками учениці спершу пробують на симуляторах, а вже потім намагаються приручити мініверсію реального дрона. Лідія навчається вже місяць. Заняття відвідує по кілька разів на тиждень.

"Я сама визначаю, скільки часу я на це витрачаю, залежить від того, наскільки швидко потрібно навчитись та наскільки є бажання цьому вчитись, в мене є бажання не тільки пілотувати, а потім якось їх збирати", - розповідає Лідія, учениця школи пілотування.

Про набір до школи пілотування Лідія дізналася із соцмереж. Організатори вирішили створити жіночу групу, бо помітили, що звичайний курс відвідує мало жінок.

"Навчитись може кожен і боятись нема чому, гендеру в цьому я теж не бачу, останнім часом дівчата переважають чоловіків в плані технічних пілотувань і навичок", - каже Ігор Барабаш, інструктор.

Після польотів на маленьких дронах дівчата тренуються на бойових "пташках" у великих приміщеннях та на відкритому просторі.

"Дрони в нас 5-дюймові, тренувальні, і ось є семидюймовий бойовий, повнорозмірний, до якого приєднується бойовий запас", - говорить інструктор.

У школі пілотування готують новий кадровий резерв цивільних та військових пілотів.

"Навчання відкриває декілька шляхів розвитку - можна ставати бойовим пілотом, можна розвиватись в цьому, як в хобі, як в спорті для цивільних, можна рухатись в бік інструкторства, можна рухатись в бік інженерії, і ми даємо цей шлях також", - розповідає Іван Подолян, засновник школи пілотування.

Долучитися до навчання може кожен охочий.Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору