У Черкасах завдяки міні-моделям хочуть “відновити” втрачені історичні пам’ятки

27 березня 2019, 22:38
У Черкасах завдяки міні-моделям хочуть “відновити” втрачені історичні пам’ятки

Фото: Про головне

Цього року міська влада планує продовжити встановлення у місті міні-моделей місцевих пам’яток архітектури. Про це повідомив начальник відділу реклами та дизайну міського середовища Андрій Поліщук, пише "18000".

За його словами, на останньому засіданні депутати проголосували за затвердження міської Програми розвитку дизайну міського середовища та зовнішньої реклами на 2019-2021 роки.

Саме в межах цієї програми відділ і планує продовжити встановлення міні-моделей.

Зокрема, серед планів – встановлення міні-пам’яток біля колишнього готелю “Слов’янський” (зараз – “Укрсоцбанк”), а також біля Центру дитячої та юнацької творчості.

У Черкасах завдяки міні-моделям хочуть “відновити” втрачені історичні пам’ятки

– На майбутнє ми б хотіли продовжити серію, але вже в іншому ракурсі – відновити на міні-моделях зруйновані пам’ятки. Зокрема, ті, що були зруйновані під час війни або за радянських часів. Серед таких об’єктів – Свято-Миколаївський собор, який до 1945 року стояв на Соборній площі, а також церква, що була біля Пагорба Слави. Хотілося б по архівних фото попрацювати з краєзнавцями, дослідити це і показати людям, – говорить Поліщук.

Водночас він додає: втілення ідеї можливе лише за умови фінансування міською радою, адже нині програма ще не підкріплена жодними коштами.

– Зараз ми готуємо свої пропозиції до бюджету, – говорить посадовець. – Однак щороку ця потреба фінансується по залишковому принципу. Минулого року на всю програму спрямували 200 тисяч, половину з яких – перерозподілили зрештою на інші об’єкти.

Нагадаємо, на сьогодні в Черкасах уже є чотири міні-копії відомих споруд. На них, зокрема, є написи про будівлі шрифтом Брайля, що дозволяє читати їх незрячим.

Читайте також: "Було б чудово, щоб власники Будинку торгівлі зберегли автентичність фасаду при реконструкції”, – Андрій Поліщук.

 

Вгору