“Було б чудово, щоб власники Будинку торгівлі зберегли автентичність фасаду при реконструкції”, – Андрій Поліщук

24 березня 2019, 15:32

"Було б чудово, щоб власники Будинку торгівлі зберегли автентичність фасаду при реконструкції", – Андрій Поліщук

Ставлення до архітектури віддзеркалює ставлення до своєї історії і до себе в майбутньому. Гарний кейс з будівлями-близнюками Рига (музей) та Черкаси (Будинок торгівлі). Сотні тисяч черкащан пам’ятають світлі моменти свого життя під стінами Будинку торгівлі. Місце №1 для зустрічі в центрі. Власне, він був і поки є “ментальним” центром міста.

Було б чудово, щоб власники будівлі зберегли автентичність фасаду при реконструкції. Між іншим, сам фасад був внесений у якості зразка до підручників з архітектури.

Більше того, сьогодні увага до архітектури часів союзу (радянського модернізму/бруталізму/постмодернізму) – це загальносвітовий тренд! Подібні об’єкти, крім нас, більшість світу не будували, і в цьому наша унікальність та конкурентна перевага. Зараз сотні архітекторів з Європи та світу досліджують і захоплюються подібною архітектурою.

Сподіваюсь, ми зможемо зберегти свою автентичність…

Андрій Поліщук, начальник відділу реклами та дизайну міського середовища Черкаської міської ради

Олексій сказав:

До підручників може бути внесено багато лайна, як показує історія. А з такими об’єктами необхідно робити бай-бай – десовковізацію. Шкода що у молодої людини так спотворено почуття прекрасного.

Вгору