У Черкасах заслухали потерпілого у справі митрополита Феодосія

21 серпня 2023, 16:38

Фото - Суспільне. Черкаси

У Соснівському районному суді Черкас сьогодні, 21 серпня, відбулося чергове засідання у справі керівника Черкаської єпархії УПЦ московського патріархату митрополита Феодосія, повідомляє "Суспільне".

Митрополита Черкаського і Канівського Феодосія підозрюють у розпалюванні міжконфесійної ворожнечі.

Підсудний Денис Снігірьов під час засідання заперечив свою вину і заявив, що СБУ діє у змові зі священниками ПЦУ:

- Ініціатори цього провадження хочуть, щоб я замовкнув і не говорив. В ідеалі — щоб замовкла ця церква. Хочуть засудити наше громадське відношення до того, що відбувається у релігійній сфері, засудити наше інакомислення. Ми будемо намагатися не давати стороні звинувачення провокувати нас. Іншими словами, судіть мене лише за те, що інкримінує мені СБУ, а не за мої думки і почуття. Це моя особиста справа, — повідомив підсудний.

Особливо, з його слів, сторона захисту буде робити все, щоб не допустити дискусії "у політичній площині".

Назарій Засанський — клірик ПЦУ — один зі свідків з боку потерпілої сторони. Під час допиту розповів, що з обвинуваченим Снігірьовим перебуває у нейтральних стосунках. Назарій розповів, що тривалий час сам був вірянином російської православної церкви.

- Я знаю, як ця церква впливає на душу і розум людей. Коли росія вторглася в Україну, я сів і переглянув свої думки. Я — клірик ПЦУ, у сані ієрея. Також я військовослужбовець. Я іноді переглядаю різні відеоматеріали, пов'язані з церковним життям. Мені потрапило на очі відео на одному з каналів, яке я потім побачив на сайті черкаської єпархії УПЦ. УПЦ МП не є самостійною церквою, це частина російської православної церкви в Україні. Громадянин України, митрополит Феодосій у цьому відео називав Православну церкву України, яка отримала Томос, розколом. Також казав, що головне в ПЦУ — не віра, а якась інтерпретована ідея, національна чи патріотична, неправильно зрозуміла чи інтерпретована, тобто називає ПЦУ якоюсь неясною структурою і свідомо вводить людей в оману. Коли я чую виправдання, що це його думки, мене це обурює. Якщо це було опубліковано на сайті церкви, це вже не особисті думки. Такі слова в умовах російської агресії приводять до розколу суспільства, — розповів Назарій Засанський.

У засіданні оголосили перерву до 31 серпня.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору