У Черкасах випробовували комплекс для знезараження населення

08 жовтня 2022, 18:07

Як працює хімічний комплекс для знезараження населення показали черкаські рятувальники. Зі слів начальника Головного управління держслужби з надзвичайних ситуацій в області Андрія Даника, отримали його від шотландських партнерів, пише Суспільне.

Споруда мобільна, тож її можна облаштувати у будь-якому місті. В Україні таких всього три – у Черкасах, Києві та Полтаві.

За легендою, на території хімічного підприємства сталась аварія. Рятувальникам необхідно надати допомогу травмованому чоловіку, який без свідомості.

Начальник хіміко-радіологічної лабораторії Сергій Тоцький пояснює, що хімічний комплекс складається із трьох частин. У ньому рятувальники допомагають людині зняти забруднений одяг, далі його обробляють від шкідливих елементів, потім перевіряють якість очищення.

Другокурсники пожежної академії Олег та Максим вважають, що поки реальної загрози немає, то вчитися легко.

"Якщо чесно, то не дуже страшно, нас підготували, нам все показали розказали як і що робити слід", – розповів Олег Телесюк.

Другокурсник Максим Комлик знає, чим більше тренуватися, тим більше вмітимеш.

"Із кожним заняттям ти стаєш все досвідченішим. Чим більше таких занять, тим більше ти пізнаєш і вчишся. Якщо це буде в реалі, то звичайно буде страшно, а на таких заняттях то несильно".

Курсанти з таким комплексом працюють вперше. За 12 років роботи на Черкащині масштабних хімічних аварій не було.

Зі слів Сергія Тоцького, якщо надати допомогу в перші хвилини хімічної небезпеки, то шанси на порятунок максимальні.

"Всю необхідну речовину яка потрапила на постраждалого або на населення потрібно змивати і проводити обробку, щоб зменшити вплив даної речовини на організм людини".

Як розповів начальник Головного управління держслужби з надзвичайних ситуацій в області Андрій Даник, нині треба бути готовим до будь-яких сценаріїв.

"Враховуючи нові реалії, які ми маємо, то дійсно існує загроза як і хімічної, так і радіаційної можливих аварій, але разом з тим черкаські рятувальники постійно покращують матеріально-технічне забезпечення. Даний комплекс доречний як і у військовий, так і мирний час для захисту черкащан".

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору