У Черкасах відкрили Будинок Ветеранів, в якому буде хостел, телестудія, музей і реабілітація для АТОвців

23 жовтня 2020, 20:47

Сьогодні у Черкасах «Національний корпус» відкрив Будинок Ветеранів – соціальний проект, над яким працювали близько двох років.  За словами лідера партії, це місце має стати по-сімейному затишним і для черкащан, і для ветеранів російсько-української війни.

Будинок Ветеранів відсьогодні розташований на вулиці Чехова, 112 і відкритий для усіх охочих його відвідати. Попри назву, допомогу там надаватимуть не лише ветеранам, а й їхнім сім’ям. Окрім цього у закладі розташований музей АТО/ООС, музей української хати та кабінет психотерапевта.

Окрім цього в подальшому в Будинку Ветеранів створять секції з гімнастики та малювання. Навчатимуть у будівлі дітей ще й патріотичному вихованню.

Черкаському Будинку Ветеранів присвоїли ім’я героя-черкасця Євгена Подолянчука, який загинув під час оборони Донецького аеропорту. Його дружина Марія розповідає, що ця пропозиція стала для неї несподіванкою.

- Він був непересічною людиною, відважним, талановитим, творчим, ерудованим. Усі ці якості він проявив у бойових завданнях, в обороні Донецького аеропорту. І заслужив ще більшу повагу всіх, хто його знав. І коли мені подзвонили й спитали, чи можна назвати Будинок ветеранів іменем мого чоловіка, я дуже зраділа, бо це найкраща пам’ять та підтвердження його слави, увіковічення його, - розповідає Марія Подолянчук.

Ідейним натхненником та творецем проєкту став голова громадської організації «Ветеранське братерство Черкащини» Володимир Болсуновський. Він розповідає, що після повернення з війни захотів створити у Черкасах місце, де могли б по-сімейному збиратися разом ветерани та їхні родини.

- У 2016 році, коли я прийшов із фронту, побачив цю занедбану будівлю. Тут були зарослі, а закинутий дитячий садочок слугував місцем збору людей, залежних від алкоголізму та наркоманії. І я подумав, що потрібно створити місце, де ветерани могли б спілкуватися й отримувати допомогу. Наша громадська організація взяла це приміщення в оренду. І ми командою із 17 людей зі своїми дружинами по вихідних днях тут збиралися, косили, прибирали – і ось результат. Тепер можна працювати в гарних умовах, – розповідає Володимир Болсуновський.

До відкриття Будинку Ветеранів долучилися представники міністерства у справах ветеранів, перший командир, засновник полку «А3ОВ» Андрій Білецький та кандидат на посаду міського голови Дмитро Кухарчук тощо. Це вже четвертий соціальний проект «Національного корпусу» в Черкасах.

Лідер місцевого осередку партії «Національний Корпус» Дмитро Кухарчук розповідає, що створили Будинок Ветеранів для бійців усіх війн.

- Це буде Будинок Ветеранів усіх війн. Він призначений для максимального створення родинних зв’язків між ветеранами і суспільством. Оскільки держава не дбає про це, ми вирішили подбати самі. Почали зі створення цього будинку в  районі «Д», але такі ж проекти плануємо створювати по всьому місту, щоб Черкаси ставали більш культурно інтегрованими та розвивалися. Тому що розвиток починається перш за все з духовності, - наголосив Дмитро Кухарчук.

Однак і зупинятися розвивати новостворений Будинок Ветеранів не планують.

- Ми його будемо розширювати. Поки що тут створена одна секція, але у наших планах - зробити дитячий садочок,  медичний центр і хаб для жителів мікрорайону «Дніпровський».

Перший командир полку «Азов» і очільник партії «Національний корпус» Андрій Білецький хоче, аби в Будинок Ветеранів частіше приходила молодь, з якою воїнам є чим поділитися.

- Ми повинні цей дух воїнського братерства та патріотизму передавати наступному поколінню. Якщо саме так ми виховаємо наше суспільство, то всі будуть відчувати силу і готовність заплатити високу ціну за мирне життя у нашій країні. Я вважаю, що філософія подібних будівель повинна стосуватися не тільки ветеранів. Вони можуть дати дуже багато нашому суспільству, бо ветеран – це не просто військовий на пенсії, а людина з важливим досвідом для всієї країни. У нашому суспільстві насаджується думка, що досвід ветеранів неадекватний для цивільного життя. Але це не так. Звісно, що війна – це погано. Але війна – це та річ, яка нам нагадує про найважливіше: про шляхетність, дружбу, яка інколи важливіша за життя, та про обов’язок захищати рідних і країну, – зазначив Андрій Білецький.

Під час відкриття Будинку Ветеранів Володимир Болсуновський від імені партії нагородив побратимів орденами. Один із них – орден «За врятовані життя» чоловіку, який зміг врятувати більш ніж десятьох побратимів.

*передвиборна агітація

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору