У Черкасах відкриють заклад, де надаватимуть тимчасовий прихисток самотнім людям з інвалідністю

24 жовтня 2021, 08:10

фото тематичне

Рішення утворити відділення тимчасового перебування при територіальному центрі надання соціальних послуг  у Черкасах ухвалили депутати під час сесії Черкаської міської ради.

Про це повідомляє пресслужба ЧМР.

Планується, що відділення забезпечуватиме надання соціальних послуг особам похилого віку та особам з інвалідністю, які не мають постійного місця проживання або проживають самотньо і не мають рідних, які відповідно до законодавства повинні забезпечити їм догляд і допомогу, або втратили соціальні зв’язки з ними. Послуги стаціонарного/цілодобового догляду у відділенні зможуть отримувати 10 осіб одночасно. Усього ж, за даними департаменту соціальної політики Черкаської міської ради, у Черкасах нині проживає 58 таких осіб.

Створення цього відділення дасть можливість самотнім людям з інвалідністю, які за станом здоров’я потребують постійного стороннього догляду, до їх поселення в інтернатні заклади отримувати послуги стаціонарного догляду. У цей час працівники територіального центру зможуть сприяти вирішенню питання оформлення такими особами документів для поселення в інтернатні заклади.

- Наразі ми не надаємо послуг із постійного цілодобового догляду. Щоб оформити людину в інтернат, потрібен час. Поки ми оформлюватимемо необхідні документи, «важкі» підопічні зможуть тимчасово перебувати у цьому відділенні. Це як «палочка-виручалочка» у нашому місті. Людина зможе перебувати до чотирьох місяців у цьому відділенні: з харчуванням, з теплом, з одягом, - пояснила директорка територіального центру надання соціальних послуг м. Черкаси Альона Щербак.

Нині у відділенні тривають ремонтні роботи. Перших підопічних заклад зможе прийняти через кілька місяців.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору