У Черкасах розгорівся скандал через збір коштів на подарунок вихователю дитсадка

25 лютого 2019, 15:12

У Черкасах розгорівся скандал через збір коштів батьками однієї групи місцевого дитсадка на подарунок вихователю до 8 березня. Переписку із особистого чата батьків вихованців цього дошкільного закладу на своїй сторінці у Фейсбук оприлюднив директор департаменту освіти і гуманітарної політики Сергій Воронов. 

До свята весни батьки вихованців одного із черкаських садочків вирішили збирати по 400 гривень (плюс квіти) на подарунок для виховательки. Дехто з батьків виступив проти збору такої суми і поскаржився на такий факт Сергієві Воронову.

Головний освітянин міста відреагував на таке повідомлення публічним зверненням у соцмережі. Він зауважив, що батьки, які хочуть віддячити вихователеві, повинні робити це поза навчальним закладом. Це варто робити, щоб не провокувати педагогів на неоднакове ставлення до дітей. Адже одні батьки можуть здавати гроші на подарунки, інші ж - не мають такої фінансової можливості.

- До департаменту надходять численні звернення, що відбувається збір коштів на різні потреби в закладах дошкільної освіти. Якщо це благодійні внески, то їх не потрібно дарувати завідуючій, виховательці, бо ми педагогів повністю забезпечуємо, платимо по 300 грн за дитину. До того ж цього року ми шукаємо додаткові ресурси, закуповуємо різні іграшки, посуд тощо, - розповів Сергій Воронов у коментарі «Про все».

Секретар Черкаської міської ради Ярослав Нищик на своїй сторінці у Фейсбук написав, що з їхньою родиною подібні ситуації виникають вже не вперше. І саме через постійні збирання коштів у дошкільному закладі вони розмірковували над переведенням дитини до іншого садочка.

- Принципово не читаю батьківський чат садочку, щоб не псувати настрій. Сьогодні дружина скинула скрін. Не писатиму про суть проблеми, бо гидко, як люди пробують визначити, що таке "спасибо". Але виникла думка, що до шоколадок, коньячків і 20 гривень поштарці, яка принесла пенсію (ніби вона може не принести, але дати треба) скоро нас очікує продовження теми: в громадському транспорті, окрім вартості квитка, визріє неформальна доплата водієві. Назвуть її: "Мне не жаль отблагодарить". Ну він же ж везе, допомагає. І все одно, що ви за це вже заплатили. Треба отблагодарить, - написав секретар міської ради.

Скріншот із сторінки секретаря Черкаської міської ради Ярослава Нищика

Під цим дописів розгорілася дискусія з привоу причин і наслідків таких подяк учителям та вихователям. Дехто з черкащан стверджує, що подібна ситуація склалася ледь не в усіх садочках. Інші ж розповідають, що у школах простіше. Зокрема, черкащанка Світлана Яготина пише, що все залежить від навчального закладу та батьків.

- Ми скидаємося по 50 грн. І цього вистачає і на звичайні потреби класу, і всі свята . Діти не обділені увагою, - зазначила Світлана. Натомість черкащанка Марина Гіл запевняє, що вона свого часу змінила школу, адже не дозволила матері здавати кошти на золотий ланцюжок вчительці. 

Сергій Воронов вважає, що проблема таких подяк у тому, що не всі батьки можуть здавати стільки коштів, а тоді може відрізнятися ставлення виховательки до дітей. Особливо до тих, чиї батьки не беруть участь у такому привітанні. Водночас головний освітянин сподівається, що попри це черкаські педагоги ставитимуться до всіх однаково.

- Черкащани можуть звертатися до мене і розповідати про всі подібні випадки за телефоном, або в соцмережах. Після того допису я отримав близько 80- ти смс, ввечері буду працювати за кожним повідомленням. Не можна йти в пологовий і давати 3-5 тисяч гривень, потім іти в садочок і постійно здавати кошти, потім те саме в школі, лікарні тощо. Ми самі породжуємо корупцію і сприяємо нерівному ставленню виховательок до дітей. Це неправильно, особливо, коли багато батьків із цим не погоджується і хочуть надалі платити. Якщо хочуть, то можуть це робити, але за межами навчального закладу, - зазначив Воронов.

тарас сказав:

а яка різниця де заплатили батьки, все таки заплатили і купили увагу до своєї дитини. Таким чином до тих дітей, що батьки не платили, відношення однозначно буде відрізнятись від тих, що обдарували вихователів.

Люда сказав:

Невже, шановний, ви думаєте, що вихователь переглядає списки, хто з батьків здає кошти????
Звичайно є такі “особи”, які чекають подарунки, але рівняти всіх під одну лінійку не потрібно, бо вихователі, роблять набагато більше, чим прописано в їхньому трудовому договорі

Ольга сказав:

Коли ми навчалися, обмежувалися квітами. Коли навчалися мої діти, обмежувалися цукерками та квітами, а от коли закінчували школу,збирали на ланцюжок для класного керівника (до речі,вона замовила).А тепер, по чуткам минулого року, вчителі вже замовляють або ТВ, або ноут.. Це-нормально? А от у садку самі батьки провокують на хабарі-щоб до дитини добре ставилися. А що,може бути по-іншому?Не заплатиш-зацькують? А щодо статті, то якщо на 8 Березня-400 грн.+квіти (з кожного!), то на скільки ж тоді складаються на подарунок на випуск або до дня народження???

Вася сказав:

..мої діти давно виросли і в садочок не ходять але шановні… невже квіти цукерки..або якась шоколадка…. буде рахуватись як взятка… чи там якийсь подхалим вихователю…… ви з дитиною максимум дві-три години до сна і два з ранку…. а вихователь 8 годин… з ВАШОЮ дитиною…так невже вона не заслуговує до неї людського ставлення….

Саша сказав:

це їх робота і ніхто їх туди не примушував йти працювати в дитячий садок

Воронову малявочка летит сказав:

При вирішенні питання про притягнення уповноважених осіб (керівників) до юридичної відповідальності за невжиття заходів щодо боротьби з корупцією необхідно звернути увагу на те, що зміст цього протиправного діяння полягає в тому, що керівники відомств, установ та організацій чи їх структурних підрозділів у разі виявлення чи отримання інформації про вчинення підлеглим корупційного діяння або порушення спеціальних обмежень в межах своєї компетенції не вжили заходів щодо припинення корупційних діянь та негайно не повідомили відповідні державні органи про їх вчинення. Умисне невиконання обов’язків по боротьбі з корупцією означає умисне не складання або невчасне складання протоколу про вчинення корупційного діяння чи іншого правопорушення, пов’язаного з корупцією, при наявності для цього відповідних підстав, або умисне неподання до суду протоколу про вчинення корупційного діяння чи іншого правопорушення, пов’язаного з корупцією, особою, на яку покладено ці обов’язки. Суб’єкти, за вчинення корупційних діянь та інших правопорушень, пов’язаних з корупцією, за ст. 10 Закону України „Про боротьбу з корупцією” несуть адміністративну та дисциплінарну відповідальність. Питання про кримінальну відповідальність, а в частині відшкодування заподіяної шкоди протиправними діями винних осіб – цивільно-правову та матеріальну відповідальність за корупційні діяння та правопорушення, пов’язані з корупцією, вирішуються відповідно до вимог чинного законодавства.

ольга сказав:

Назвіть садочок, де платать по 300 грн за дитину вихователю? І де Ваші посуд і все інше?

Ирина сказав:

Сама в такой ситуации побывала, была против сдавать, когда все были за. И это проблема у нас в голове, что нужно здавать, что это же детям, что труд воспитателя особенный, и т.д. И поверьте, если Ваш ребенок воспитателю не заходит, то отношение к нему от количества сданных Вами денег никак не изменится.

Тетяна сказав:

“Якщо хочуть, то можуть це робити, але за межами навчального закладу” !!!
А яка різниця “дякувати” в садочку, чи за його межами? Суть самого вчинку по прийманню “вітань” залишається і на юридичній мові має іншу назву….

Вгору