“Постамент хочуть по-варварськи зрізати та переплавити”: у Черкасах просять не демонтовувати зірку на Митниці

28 листопада 2022, 13:53

У Черкасах зареєстрували петицію з проханням не демонтовувати постамент у формі зірки, що розташований у сквері ім. Сержанта Смірнова, що в мікрорайоні Митниця.

За словами автора звернення, це не просто зірка, а монумент встановлений у 1986 році з нагоди 700-річчя Черкас. Споруда присвячена військовим частинам, які звільняли обласний центр від фашистів.

"На постаменті відсутні будь-які символи радянського союзу - такі як серп і молот. Також, пам'ятник мало нагадує кремлівську зірку, яку найчастіше зображували на постаментах тодішнього часу. Ця споруда не є нагадуванням про радянський союз, а про людей, які колись захистили місто в якому ви зараз спокійно живете. То чи варто знищувати пам'ять про них?", - пише авторка петиції.

За її словами, постамент пропонують по-варварськи зрізати та переплавити на буржуйки.

"Я вважаю це неприпустимим. У нас також є Пагорб Слави, його ви теж пропонуєте демонтувати і переплавити на буржуйки? Це достойна частина жахливої історії, яку варто зберегти. Дивлячись на памятник, я бачу симпатичну зірку і при цьому не маю жодних асоціації з СССР", - каже черкащанка.

Нагадаємо, раніше в місті зареєстрували петицію з проханням демонтувати цей радянський знак у формі зірки. Наразі петиції набрали трохи більше 300 голосів із 500 необхідних. До завершення голосування залишилось 16 днів.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

О.І. :

Дійсно, складається враження, що комусь муляє слава перемог наших УКРАЇНСЬКИХ прадідів над нацистами та фашистами у Другій світовій війні…

Анатолій Лукаш :

Багато споруд ,будинків, радянської епохи, їх тоже демонтувати?. Ви спочатку побудуйте щось нове,а потім демонтуйте старе.

Вася :

Це символ російського фашизму, йому не місце в Черкасах

Одександр :

“Обережно” зрізати і переплавити в прекрасний тризуб, який згодом встановити на тому ж місці)

Саша :

А якщо пам’ятник доповнити українською символікою, пофарбувати у відповідні кольори, наприклад синій і жовтий.

Боггарт :

Хотілося б почути ім’я автора цієї петиції.

Добрий :

Голови свої чавунні демонтуйте та переплавте на буржуйки. У буржуйок мізків не більше ніж у вас. Там тирса як у вінні пуха.

Добрий :

Але якщо вже комусь так сильно свербить, вмонтуйте в зірку тризуб, або “Слава Ураїні”.
Буде сяючий символ перемоги

Та не спокійно зараз живуть черкащани як і вся Україна :

Та ні не спокійно нажаль живуть зараз черкащани як і вся Україна.

Сердюк Петро :

Я категорично проти демонтажа….

Сергій Осадчук :

Цей витвір не витримує ніякої критики. Щоденно проходжу мимо і щоразу одна думка: кому потрібен цей ЖАХ і коли влада його нарешті прибере. Нічого він не символізує крім поганого смаку тих, хто його встановив.

Добрий :

Ви часом не представник металозаготівельного підприємства, кінцевим бенефенціаром якого є директор кп парків ЧМВК, га?

Добрий :

А, і доречі: Чого він не витримує? Критики? Якої критики крім вашої він начебто не витримує? І чієї критики крім наразі вашої він потребував, потребує чи буде потребувати?
Для початку кидайте сміття до урн, прибирайте гімно за власними домашніми тваринами, послужіть в армії трохи, а потім зрізайте…
Запевняю, після армії вам буде не до зрізів…

Добрий :

Та й взагалі – “Зірка” – дуже древній, навіть тантричний символ. Його використовують в своїх державних геральдиках мало не всі нації світу, незалежно навіть від релігійних переконань. Від мусульман до християн. (Ну, звісно за єдиним майже виключенням, ви розумієте… шестипромінева така…).
То чого ви причепилися до саме цієї зіроньки, яка в комплексі композиції взагалі нагадує салют?
Ну то прокляніть американців, у яких та сама п’ятипромннева зірка є елементом національних герба, прапора, належності армії і таке інше!
Людині голова дана Богом не для того, щоб у неї їсти)))

Добрий :

А ще вона нагадує чарівну паличку феї.
І там парк, і там діточки малі наші бавляться.
Розфарбуйте конструкцію в чарівні кольори, підсвітіть належним чином, буде в місці ще одна місцева трад иція колоритна!

Добрий :

Нищити, руйнувати, паплюжити та перевертати все з ніг на голоау дуже полюбляють криваві фашисти, з якими наразі віч на віч постав наш Великий Народ

Андрій :

Всіх любителів руського міра прошу виїхати на окуповані території і там розповідати окупантам шо та як. До вас і після ядерки нічого не дійде. Воно й не дивно що президентом обрали малороса/кацапа який товкмачив за мир, казав що гарантує мир після розведення військ (відведення українських військ), аж поки російські війська не ввійшли не решту території країни, після чого його оголосили героєм, бо він не втік

Ігор :

Люди досі не розуміють, росіяни усе радянське вважають своїм і прадідів наших вони теж вважають совєтскімі людьмі а не українцями. Тож не будьте ідіотами не підігравайте злочинцям своїми наївним виправданням.

Магер віктор :

Ця зірка стояла в сквері по бульвару Шевченка біля сш.4 заважала .перенесли на митницю подальше з очей.хоть люди були проти тепер цей шедевр совєтів чіпати нізя??аможе все-таки да!

Одоакр :

Всіх хто підпише петицію , на передовую, під
Обстріл КРАСНОЗВЕЗДЬІХ

123 :

Так, багато ще в нашому місті проживає совкодрочерів….

Вгору