Черкащанам стане важче отримати “муніципальну няню”

21 грудня 2021, 09:16

З 1 січня 2022 року послугу "муніципальна няня" залишили лише для сімей, діти яких потребують особливого догляду (мають тяжкі захворювання), якщо у батьків група інвалідності чи няня потрібна для двох та більше дітей.

Такі зміни внесено Кабінетом Міністрів України до Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няняˮ.

Компенсацію послуг няні при цьому не змінювали - вона становить прожитковий мінімум для дитини до 6 років, а для дітей, які потребують особливого догляду - два прожиткові мінімуми.

По-друге, прописали жорсткіші вимоги до документів. Договір з нянею реєструватимуть у спеціальній електронній базі даних, у ньому обов'язково має вказуватися вартість послуг няні. Якщо пакет документів неповний, у компенсації можуть відмовити, але заявники мають право протягом п'яти робочих днів донести папери, що бракують.

Змінами передбачено наступне:

- послуга з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня”- послуга, що надається для підтримки батьків, опікунів дитини для забезпечення догляду за:

*дитиною до трьох років, яка потребує додаткового догляду;двома і більше дітьми до трьох років;

*дитиною до трьох років, якщо один із батьків, опікунів є особою з інвалідністю І чи ІІ групи;

- заявник послуги “муніципальна няня” ― один із батьків, опікунів, який звернувся за призначенням послуги “муніципальна няня” та виховує двох і більше дітей до трьох років або дитину до трьох років, яка потребує додаткового догляду, або дитину до трьох років і є особою з інвалідністю І чи ІІ групи;

- дитина, яка потребує додаткового догляду, ― дитина з інвалідністю до трьох років, дитина до трьох років, хвора на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок ІV ступеня, дитина до трьох років, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність;

- муніципальна няня ― будь-яка фізична особа ― підприємець (КВЕД 97.00 та/або КВЕД 88.91) чи юридична особа (КВЕД 78.20 та/або КВЕД 85.10), яка надає послугу з догляду за дітьми та з якою укладено договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років (далі — договір), крім державних і комунальних закладів дошкільної освіти, батьків та опікунів дитини.

За інформацією департаменту соцполітики ЧМР

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору