У Черкасах поліція збирає інформацію про автомобілі, які запарковані у гаражних кооперативах

13 жовтня 2020, 16:00

Фото тематичне

Черкащанин Михайло Антоненко розповідає, що правоохоронці вперше прийшли в гаражні кооперативи декілька днів тому. Вимагали надати відомості про марку, колір і номер автомобілів та ідентифікаційні коди власників. 

Черкасець розповідає, що поліцейські не поснили, навіщо їм ця інформація.

- Питання, для чого ці дані поліцейським ? Тепер будуть із гаражів автомобілі красти? - обурюється Михайло Антоненко.

У соціальній мережі автомобілісти обурюються, мовляв, такі дії протизаконні і правоохоронці не мають права вимагати таку інформацію.

- Вони люблять у зв'язку з якоюсь службовою необхідністю чи міфічним кримінальним провадженням вимагати дати їм усе й негайно. А насправді можуть лише запропонувати надати ці відомості, якщо у керівництва кооперативу вони є. Якщо добровільно не буде надано - вони йдуть до слідчого судді по ухвалу на доступ до документів чи їх виїмку, - наголошують черкащани у соцмережах.

Черкасець Олег Шкаровський вважає, що таким чином правоохоронці хочуть взяти під контроль тіньовий бізнес окремих містян.

- Гадаю, справа не в автівках. Зайдіть у свій кооператив та озирніться - він давно перетворився на місце ведення бізнесу, причому бізнесу тіньового. Я маю на увазі всілякі "СТО", а в деяких навіть магазини, сауни та деяке виробництво. Причому вони зовсім не сплачують податків. А коли якийсь контролер питає гаражного "автослюсаря", на якій підставі він тут працює, той каже, що це його гараж і він просто ремонтує своє авто. Важко причепитися. Тому, гадаю, вирішили взяти це під контроль, - припустив черкасець.

Однак речниця Національної поліції Черкаської області Зоя Вовк розповідає, що такі заходи правоохоронці вживають, аби знайти викрадені автівки і убезпечити власників тих машин, які стоять у гаражних приміщеннях.

- Ці перевірки гаражних кооперативів пов'язані з викраденнями автомобілів у Черкасах. Через це Управління карного розшуку направило запит, щоб власники чи орендатори гаражних приміщень надали відомості про себе та свої машини, - пояснюють у ГУНП.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору