У Черкасах погодили концепцію транспортної реформи

15 грудня 2018, 15:20

У Черкасах погодили концепцію транспотрної реформи

Єдина транспортна компанія, електронний квиток та нова схема маршрутів – у Черкасах напрацювали напрямки та кроки, які в перспективі дозволять поліпшити систему громадських перевезень. Усі їх об’єднали в концепцію розвитку міського пасажирського транспорту до 2022 року. Вчора, 14 грудня, її проект на своєму засіданні погодив виконавчий комітет. Далі цей документ винесуть на розгляд депутатів.

– Цей документ вказуватиме міській владі на ті напрямки, за яким впродовж наступних кількох років слід розвивати транспортну систему Черкас, – прокоментував заступник міського голови Юрій Ботнар. – Звісно, попереду ще багато роботи й тільки спільними зусиллями ми зможемо вийти на бажаний результат.

Серед основних проблем у цій сфері – відсутність єдиної системи управління громадським транспортом, чітких графіків руху, відсутність сполучення різних районів у межах однієї оплати проїзду, відсутність транспорту в нічний час, а ще – дублювання автобусних маршрутів із тролейбусними. Запровадженням концепції у місті беруться вирішити ці та інші питання, аби в результаті створити комфортні умови перевезень.

Насамперед, тут планують створити єдину транспортну компанію. Для цього можуть реорганізувати комунальне підприємство "Черкасиелектротранс" у "Черкаська транспортна компанія". Після цього обладнають системою GPS-моніторингу. Це дозволить здійснювати в режимі реального часу контроль за рухом пасажирського транспорту. GPS-трекери перевізникам мають надаватися транспортною компанією.

У місті хочуть запровадити електронний квиток. Утім, разом із ним, функціонуватимуть і паперові. Натомість комунальне підприємство зобов’яжуть пильнувати за тим, аби не допустити "тіньову" виручку. Інформацію про дохід публікуватимуть.

Серед іншого передбачається можливість безкоштовних пересадок у межах дії одного квитка.

У планах – розробити нову схему маршрутів громадського транспорту. Аби рух транспорту на рейсі був мінімальний й люди могли дістатися з одного району в інший із мінімальною кількістю пересадок.

У межах втілення концепції в місті поліпшать і транспортну інфраструктуру. Усі зупинки, зокрема, хочуть уніфікувати й адаптувати для людей із обмеженими можливостями. На кожній із них розміщуватимуть схемою та розкладом руху.

Детальніше з текстом проекту Концепції розвитку міського пасажирського транспорту в м. Черкаси до 2022 року можна ознайомитися на сайті в розділі "Міська влада/Нормативні акти/Проекти рішень виконавчого комітету".

За інформацією із прес-служби Черкаської міської ради

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору