У Черкасах планують компенсовувати жителям деяких будинків покупку генераторів

22 грудня 2022, 07:25

Виконком погодив проєкт програми про компенсацію з міського бюджету вартості придбаних черкащанами генераторів. Альтернативні джерела безперебійного живлення мають забезпечити теплопостачання будинків у випадку надзвичайних ситуацій, пов’язаних із плановими та аварійними відключеннями електроенергії. Для цього в бюджеті міста передбачають 10 мільйонів гривень.

У Черкасах майже 100 будинків, які технологічно чи конструктивно не можуть бути забезпечені теплопом під час відключення електроенергії. Це будинки з індивідуальними тепловими пунктами (ІТП), де немає можливості відновити елеваторний вузол та будинки вище 10 поверхів.
Для збереження теплопостачання їм потрібні генератори чи інше безперебійне джерело живлення, яке забезпечує роботу насосів при відсутності електроенергії.

Аби підтримати людей, уникнути пошкодження системи опалення і забезпечити збереження житлового фонду, міська влада прийняла рішення компенсувати вартість придбання цих генераторів.

«Ми провели кілька нарад із представниками управителів цих будинків та головами ОСББ, де пояснили процедуру отримання компенсації, – розповідає в.о.директора департаменту житлово-комунального комплексу Сергій Отрешко. – Для цього із представником теплопостачальної організації складається акт про необхідну потужність генератора. Потім мешканці шукають, купують, встановлюють генератор, який працює і забезпечує подачу тепла. Складають про це акт із тим самим представником теплопостачальної організації. Затим звертаються в департамент ЖКК, надають підтверджуючі документи. На підставі цього ми в межах виділених коштів, але не більше суми, яку визначає програма підтримки, зможемо компенсувати з міського бюджету витрати людей».

За інформацією пресслужби Черкаської міськради

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пережити зиму: хто в Черкасах може лишитися повністю без опалення

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору