У Черкасах підприємство, яке прибирало вулиці, наживалося на міському бюджеті

01 березня 2023, 10:11

У Черкасах підприємство, яке виграло тендер на прибирання вулиць, змушене повернути назад до бюджету понад 6 мільйонів гривень. Прокуратура зуміла довести протиправне отримання коштів.

Встановлено, що під час виконання договору про закупівлю послуг з прибирання вулиць Черкас посадовцями міської ради незаконно перераховано окремим суб’єктам господарювання понад 5 мільйонів гривень бюджетних коштів.

Товариство-переможець тендеру зобов’язалося згідно з договором надавати місту послуги з прибирання вулиць, які сторонами оцінені у 25 мільйонів гривень. Відповідно до норм податкового законодавства до вказаної суми також додавалися 5 мільйонів гривень податку на додану вартість, які підрядник повинен був перерахувати до державного бюджету після їх отримання від замовника.

Невдовзі, після укладання договору, товариство перейшло на спрощену систему оподаткування, що вже не передбачало окрему сплату до бюджету податку на додану вартість, проте через тиждень, при укладанні сторонами додаткових угод, ціна договору незаконно зросла до 30 мільйонів гривень.

Прокуратура звернулася до суду з позовом про стягнення з підрядника та субпідрядників безпідставно отриманих грошових коштів, а також штрафних санкцій, на суму понад 6 мільйонів гривень.

27 лютого 2023 року господарський суд Черкаської області погодився із позицією прокурора та задовольнив позов в повному обсязі. Таким чином до бюджету міста Черкаси стягнуто понад 6 мільйонів гривень.

За інформацією пресслужби Черкаської обласної прокуратури

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Тетяна :

Якщо пильніше переглянути всі договори можна багато чого “нарити”.Це добре, що запрацювали контролюючі органи.

Ніка :

Це копійки в порівнянні з тим скільки заробило і заробляє НЯшка на НеЗаконних Договорах на послуги з управління. Там схематоз простий, але досить прибутковий. А про якість заключних договорів це окрема мова.

Василевс :

Нажаль це краплина в морі….

Вгору