У Черкасах на дільниці виявили неправильно опломбовані скриньки та бюлетені без відповідних штампів

21 липня 2019, 18:12

У Черкасах на дільниці виявили неправильно опломбовані скриньки та бюлетені без відповідних штампів

У Черкасах на дільниці 711037, що розташована в Першій міській поліклініці міста, спостерігачі виявили порушення.

Зокрема, йдеться про скриньки, опломбовані неналежним чином, а саме зафіксовані лише за допомогою пластмасового кріплення. А також неправильно проштамповані бюлетені. Зокрема, печатка в яких стоїть в тій частині бюлетеня, який відкривається.

У Черкасах на дільниці виявили неправильно опломбовані скриньки та бюлетені без відповідних штампів

У зв’язку з цим до скриньки потрапляють бюлетені лише з частиною штампу, або взагалі без нього, що робить їх недійсними. Голова комісії коментувати ситуацію відмовилась.

Натомість член виборчої комісії від ВО "Свобода" Ярослава Устименко зауважила, що як голова, так і члени ДВК досить пасивно реагують на зауваження та не погоджуються з порушеннями.

- Насправді на дільниці 711037 на 197 окрузі є порушення, деякі з них навіть можна назвати грубими. На зауваження як голова, так і члени ДВК реагують пасивно, вочевидь, просто не зацікавлені в тому, щоб вибори відбулися дійсними. Голова ДВК 711037 Наталія Дяченко, окрім того, що не погоджується з низкою порушень, за підтримки секретаря ДВК Людмили Шевченко не соромлячись при виборцях, журналістах та спостерігачах намагається обмежувати права та свободи людей, що працюють на дільниці. Це проявляється в підвищенні тону, вказівках, де сидіти, що казати, що робити, та погрозах виключити з роботи ДВК. Я особисто вперше в такій ситуації, - зазначила Ярослава Устименко.

Нагадаємо, станом на 16-00 за даними ЦВК явка виборців становить близько 38%. 

Серед найбільш суттєвих порушень спостерігачі повідомляють про те, що на 195-му окрузі в штабі одного з кандидатів повідомляють, що двоє виборців намагалися винести з приміщення дільниці виборчі бюлетені. Спостерігачі помітили це, зафіксували порушення і повідомили в поліцію. На тому ж окрузі поліція зареєструвала повідомлення про ймовірний підкуп виборців.

 

Коментарі

Вгору