У КВУ повідомили, скільки черкащан уже взяли участь у виборах

21 липня 2019, 17:08

Явка виборців станом на 16-00 за даними ЦВК близько 38%. Суттєвих порушень не фіксується. Виборчий процес загалом відбувається в рамках чинного виборчого законодавства.

Часті повідомлення від спостерігачів Комітету виборців України, щодо того, що не вистачає виборчих скриньок. Особливо це стає проблемою для великих виборчих дільниць, через що утворюються черги і штовханина. Також підтвердилась інформація, що контрольних листків для скриньок видали менше, ніж це потрібно і для деяких ДВК це стало проблемою, - повідомляють в обласній організації КВУ.

Продовжує поступати інформація, що на окремих дільницях відсутні інформаційні плакати партій/кандидатів або вони не розвішені, а розміщені стопками на столах. В певних випадках це можна трактувати, як приховану агітацію, за партію/кандидата, плакат якого лежить зверху. Масовими є випадки, коли від одного суб'єкта виборчого процесу реєструється спостерігачами 2 і більше осіб. Законом передбачено, що тільки 1 спостерігач може бути присутній на дільниці. Після втручання і роз'яснення цієї норми ДВК виправляють ситуацію.

 

На округах спостерігачі КВУ фіксують порушення. Серед найбільш суттєвих - на 195-му окрузі в штабі одного з кандидатів повідомляють, що двоє виборців намагалися винести з приміщення дільниці виборчі бюлетені. Спостерігачі помітили це, зафіксували порушення і повідомили в поліцію.На тому ж окрузі поліція зареєструвала повідомлення про ймовірний підкуп виборців.

 

Коментарі

Вгору