У Черкасах лікарі “Охматдиту” провели комплексне виїзне обстеження для дітей

01 липня 2024, 09:30

Лікарі Національної дитячої спеціалізованої лікарні МОЗ України  "Охматдит" вперше провели комплексне виїзне обстеження для дітей в Черкасах. Під час заходу відвідувачі мали змогу пройти огляд у п'ятнадцяти висококваліфікованих медиків столичного медзакладу, серед яких - гастроентеролог, алерголог, хірург, невролог, психолог, ортопед, гематолог, інфекціоніст, офтальмолог та інші. 

Виїзний огляд провели в межах проєкту "Скарбничка здоров’я", який реалізовується командою лікарів Охматдиту за фінансової підтримки спонсора - одного із брендів родини МХП «Супер Філео» у партнерстві з благодійними фондами «МХП-Громаді» та «Діти героїв».

За понад два роки повномасштабної війни це вже 114 візит, який здійснили лікарі Охматдиту в різні куточки країни.

Завідувачка педіатричного відділення КДП НДСЛ "Охматдит" Ольга Медведєва розповідає, що під час таких виїзних заходів діти мають змогу в одному місці й за декілька годин пройти огляд у всіх спеціалістів. 

- Ми не розуміли, з якими проблемами будемо зіштовхуватися під час оглядів, не знали, яка патологія буде виходити на перше місце, враховуючи війну. Протягом цих двох років ми зрозуміли, що зміна умов життя, хронічний психологічний стрес, переміщення з рідних міст, почали викликати збільшення ендокринної патології, патологій кишково-шлункового тракту, алергічні реакції та патології кровотворення, психологічні стреси. Тому в нашу мобільну бригаду входять лікарі всіх спеціальностей, - говорить Ольга Медведєва. 

Під час виїзних обстежень дитина може отримати консультацію фахових спеціалістів, зробити аналіз крові з розшифруванням та пройти функціональне обстеження. 

- Лікарі надають дітям рекомендації та працюють також з батьками, бо вони мають розуміти, яка патології є в їхніх дітей та що потрібно для корекції. За потреби ми запрошуємо дітей на дообстеження в поліклініку або, навіть, госпіталізуємо в профільне відділення нашої лікарні. Я думаю, що зараз така форма роботи є важливою та актуальною, бо вона допомагає донести високоспеціалізовану медичну допомогу дітям в різні куточки країни, - каже медикиня. 

За час існування ініціативи обстеження в лікарів Охматдиту пройшли вже близько 30 000 дітей з різних регіонів України, зазначає директор БФ "МХП-Громаді" Олександр Пахолюк. 

 - Оскільки громади, де працює наш благодійний фонд, зосереджені переважно в малих містах і селах, тому доступність жителів до медичних послуг і особливо до вузькопрофільних спеціалістів – непросте питання. На жаль, ми не можемо доставити кожну маму чи тата з дитиною до лікаря, але нам під силу зробити лікарів ближчими до маленьких пацієнтів. Це дасть можливість отримати якісні медичні послуги тим, хто цього найбільше потребує, - наголошує Олександр Пахолюк

Партнером такого прийому мобільної бригади лікарів у Черкасах став ТОВ «НВФ «Урожай», який забезпечив трансфер і розваги дітям. Його директор Олександр Воскобойнік попіклувався, щоб маленьким відвідувачам лікарів було менш стресово напередодні чи після прийому. 

 - Майбутнє нашої країни - це сьогоднішні малі українці. Тому з командою так активно включилися в цей проєкт. Я зі свого боку доклав зусиль, аби на прийом лікарів потрапила якомога більша кількість діток з громад, де веде господарську діяльність «МХП –Урожай». У пріоритеті - діти військових та ті, які потребують швидкого обстеження. Забезпечили їм трансфер до Черкас. А ще - організували батути, надувні гірки, солодку вату. Прийом проводили у санаторії "Сосновий бір". Обрали цей заклад спеціально, бо тут є велика красива територія, де дітки могли побавитися з аніматорами до чи після прийому лікарів, - переконаний директор ТОВ “НВФ “Урожай” Олександр Воскобойнік.

А про те, щоб після відвідування лікарів у малечі залишалися яскраві та приємні спогади, попіклувалася команда одного із брендів родини МХП “Супер Філео”. Дітей розважала ростова лялька-курчатко, фотографувалася з ними та пропонувала смаколики. 

- Діти – це наше майбутнє, і кожна дитина заслуговує на здорове та щасливе життя. Надаючи медичну допомогу дітям, ми вкладаємо і в майбутнє нашої країни, – говорить Олена Гайдак, керівниця групи з розвитку «Супер Філео» компанії МХП. 

Проєкт "Скарбничка здоров'я" починали з тих громад, де була велика кількість внутрішньо переміщених осіб, з невеликих міст, селищ та сіл, аби донести вузькопрофільну медицину туди, звідки людям важко дістатися до обласних лікарень чи спеціалізованих клінік. У Черкасах медичні консультації отримали діти-переселенці та ті, які втратили на війні одного або обох батьків. 

- Наразі у нашому фонді перебуває 10 000 дітей зі всієї України. Велика частина з них - ті, хто були вимушені покинути домівки та переїхати у більш безпечні міста. Ми розуміємо, що, на жаль, не всі батьки можуть пройти огляди в лікарів, адже часто для цього потрібно кудись їхати і не всі спеціалісти перебувають в одному місці. А коли різні фонди, платформи та організації об'єднуються заради спільної мети - ця підтримка є більш вагомою. Адже так можна забезпечити суттєвішу допомогу в різних сферах і наші діти отримають більше підтримки, - говорить провідна фахівчиня БФ "Діти героїв" Яна Воробей.

На виїзне обстеження прийшла Людмила Юрчик разом з донькою Яринкою. Чоловік Людмили загинув на російсько-українській війні майже два роки тому.  

- Ми проходили огляд у ортопеда, психолога, уролога та окуліста. Моїй дитині три з половиною роки, тому, перш за все, я хвилювалася, коли в лабораторії в неї брали кров на аналізи. Це був перший наш досвід. Але лікарі свою справу знають, мають підхід до діток, тому в нас все пройшло чудово і без сліз. На огляді в інших спеціалістів все теж було спокійно, дитина дуже добре реагувала. Ми вдячні фондам "Діти героїв" та "МХП-Громаді" за таку чудову ініціативу, адже не кожен може повезти дитину на огляд у столицю. Тому це чудово, що такі фахівці самі приїхали до нас. Дуже радію з того, що ми сьогодні пройшли огляд і нам сказали, що в нас все в нормі, - ділиться враженнями жінка. 

Лідія Семенюк, дружина загиблого Героя, прийшла на захід з двома дітьми.

- Зі мною сьогодні донечка та син, їм 5 і 7 років. Я вважаю, що ця ініціатива актуальна зараз, тому що є потреба в оглядах. Дитяче здоров'я, на жаль, через стрес також страждає. А записи та довгі походи до лікарів не дуже добре сприймаються дітьми. Тому цей огляд для мене був як подарунок, адже тут все зручно та швидко. Зазвичай, візит до лікаря - серйозний захід. Але завдяки тому, що тут були й аніматори, й повітряні кульки та солодощі від «Супер Філео» - в дітей було відчуття свята. Вони у позитивному настрої приходили на огляди й все пройшло легше, - каже пані Лідія. 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору