У Черкасах хакер зламав базу даних одного з популярних інтернет-магазинів

19 квітня 2019, 17:48

Власниця одного із найбільших інтернет-ресурсів з продажу брендового дитячого одягу звернулася до кіберполіції із повідомленням про злам її інтернет-магазину. 

Працівники Київського управління Департаменту кіберполіції встановили причетність до вчинення цього злочину жителя Черкас. Чоловік, використовуючи вразливості сайту, несанкціоновано отримав доступ до клієнтської бази великого онлайн-магазину та вимагав гроші за не розголошення отриманої конфіденційної інформації. Серед такої – персональні дані клієнтів магазину, їхні логіни та паролі тощо. При цьому зловмисник використовував надійні методи конспірації. Для прикладу, у якості розрахунку використовувалася криптовалюта, що ускладнює можливість ідентифікації правопорушника.

За місцем проживання фігуранта поліцейські провели обшук. Комп’ютерну техніку, вилучену під час обшуку, наразі направлено на експертизу. Чоловіку загрожує до трьох років позбавлення волі.

Наразі працівники кіберполіції встановлюють осіб, що постраждали від протиправних дій чоловіка та проводять подальші заходи, спрямовані на збір цифрових доказів його протиправної діяльності.

Кіберполіція закликає осіб, які формують бази даних із персональною інформацію громадян, відповідально ставитися до збереження таких баз та вживати заходів щодо їх належного збереження.

При цьому у випадку незаконної обробки персональних даних, громадянин вправі звернутися до володільця та/або розпорядника персональних даних з вмотивованою вимогою заборонити таку обробку або ж взагалі вимагати їх видалення.

Якщо ця вимога суб’єкта персональних даних не буде виконана, така особа може оскаржити вказані дії чи бездіяльність володільця або ж розпорядника персональних даних до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та/або до суду.

За інформацією прес-служби Департаменту кіберполіції НП України

Читайте також: На Черкащині десятки людей стали жертвами шахраїв.

Поділитись

Коментарі

Вгору