У Черкасах депутати не підтримали пропозицію передати очисні споруди у власність міста

08 листопада 2022, 11:31

Під час сесії міської ради, яка відбулася сьогодні, 8 листопада, депутати не дали згоду на безоплатну передачу у власність Черкаської міської територіальної громади очисних споруд, які перебувають на балансі ПрАТ "Азот".

Зазначимо, що централізоване водовідведення у Черкасах забезпечується двома підприємствами, які є ліцензіатами Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг: КП "Черкасиводоканал", що має ліцензію на централізоване водопостачання і водовідведення, та ПрАТ "Азот", що має ліцензію на централізоване водовідведення у частині очищення стічних вод.

Наказом Фонду державного майна України від 20.05.2002 № 860 "Про передачу очисних споруд, які не увійшли до статутного фонду ВАТ "Азот", очисні споруди було безоплатно передано акціонерному товариству в оперативне управління, але вони залишаються державною власністю.

Тарифи на водовідведення щорічно затверджуються для ПАТ "Азот" та КП "Черкасиводоканал" НКРЕКП. Орієнтовно 60% стічних вод формується містом Черкаси та 40% - ПрАТ "Азот".

Враховуючи стратегічне значення очисних споруд для життєзабезпечення діяльності міста, депутати звернулися до міської ради з проханням підтримати рішення "Про згоду щодо безоплатної передачі у власність Черкаської міської територіальної громади очисних споруд".

Проте, під час сесії міської ради, голосів, щоб підтримати рішення, не вистачило. Під час обговорення цього питання депутати розділилися на два табори: одні підтримували передачу, інші - виступали проти.

У результаті за проголосували 19 депутатів. Зокрема, не голосували за пропозицію про передачу очисних споруд фракції "За майбутнє", окрім Любові Майбороди, "Черкащани" та "ВО Батьківщина".

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору