У Черкасах відзначили тих, хто добровільно пішов на війну

14 березня 2017, 20:34

Сьогодні вперше відзначають День українського добровольця. Тому з цієї нагоди обласна й міська влада вирішили відзначити черкащан-добровольців нагородами. Всього нагородили 31 добровольця, серед яких і одна дівчина, інформує "ВиЧЕрпно".

- З території Черкаської області під час хвиль мобілізації було призвано більше 8 тисяч військовослужбовців, половина з яких добровольці, — відзначив обласний військовий комісар Євген Курбет. — Під час першої хвилі навіть довелося декому відмовляти.

На захід завітали й голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко, заступник голови обласної ради Вадим Гайович, заступник міського голови Черкас Геннадій Шевченко.

- Сьогодні ми вшановуємо воїна, який захищає країну від ворога, воїна, який живе в кожному з нас, — сказав Юрій Ткаченко. — Ви були першими, хто пішов в бій. Тоді ще багато чого не вистачало — ні зброї, ні одягу. Я бачу багато знайомих облич. Ми проводжали і зустрічали вас на Соборній площі. Але багатьох немає. Тож давайте їх вшануємо хвилиною мовчання.

На святі від обласної та міської влади отримали нагороди такі добровольці:

Добровольці батальйонів Національної гвардії України: Білан Микола Іванович; Біланинець Руслан, Громик Сергій Михайлович, Ізотов Дмитро Сергійович, Кишенько Сергій, Ляпкало Михайло Михайлович, Мальований Сергій Петрович, Семенюк Олексій Миколайович, Тімановський Сергій Володимирович.

Добровольці 24 батальйону територіальної оборони «Айдар» Луганьскої області: Борисов Антон Олександрович, Бубась Олег Володимирович, Веретенін Євгеній Валерійович, Зацарінний Олександр Іванович, Мазуренець Олексій Володимирович, Матюшенко Сергій Іванович, Метла Віталій Віталійович, Пацьора Олександр Сергійович, Пашко Михайло Ігорович, Прудіус Сергій Арсенійович, Роденко Тарас Миколайович, Корж Сергій Миколайович, Шевченко Тарас Олегович.

Добровольці Добровольчого українського корпусу «Правий сектор»: Гаркавенко Ірина Володимирівна, Борисенко Олександр Васильович, Захарченко Євгеній Вікторович, Крамар Олександр Миколайович, Сорока Ігор Олександрович, Тараненко Сергій Геннадійович, Фартушний Юрій Валентинович.

Доброволець 128 механізованої бригади 15 ОГБ Ляшенко Юрій Степанович.

Доброволець 54 розвідувального батальйону Ісаєнко Сергій Вікторович.

За мужність і героїзм також були нагороджені не лише добровольці, а й волонтери та інші учасники добровольчих формувань.

Доброволець Олексій Семенюк розповів, що знає близько 200-300 добровольців з Черкащини, які пішли захищати країну. Сам він по здоров’ю не проходив на військову службу, ходив декілька разів до військкомату, але йому відмовляли, проте він таки знайшов вихід, як піти захищати країну.

Згадали добровольці і нещодавні події в Донецькій області, коли відбулася зачистка учасників блокади. Вони відзначили, що їхня боротьба ще не завершена.

 

Привітали українських добровольців і пісенними дарунками.

ОАМБ сказав:

Цих поздравлял треба було змусить підтримати блокаду, за полонених не забути… Невже такі солодкі привітання від владних очколизів?.

Вгору