У Черкасах відкрилась виставка писанок, різьблянок та вишитих прикрас

14 березня 2017, 20:12

14 березня 2017 року у Черкаському обласному художньому музеї відкрилася виставка писанок, різьблянок (шкаралупа яйця, декорована технікою різьблення) та вишитих прикрас двох молодих київських майстринь Тамари Федоренко та Ганни Савенко.

Саме цією виставкою художній музей розпочав цикл заходів до одного із головних християнських свят – Пасхи. На виставці представлено різні види писанок як традиційних, так і нетрадиційних, а також вишиті прикраси та роботи, виконані аквареллю.

Писанки Тамари Федоренковиконані традиційною восковою технікою аніліновими барвниками на курячих, гусячих та страусиних яйцях. Кожен образ було створено за попередньо підготовленими ескізами. ЇЇ роботи знаходяться у приватних колекціях України, Польщі, Литви, Швеції, Росії, Англії, Франції, Італії та Бельгії. Представлені на виставці панно з писанок («Три Різдвяні свята», «Дерево життя Берегиня», «Великодній Тризуб», «Храми України», «Тарас. Коловорот життя») експонувалися на багатьох міських, регіональних та всеукраїнських виставках.

На виставці представлено рідкісний вид декоративно-прикладного мистецтва – різьблення по шкаралупі яйця. Різьблянки Ганни Савенко – це приклад філігранної роботи з надкрихким матеріалом. Свої твори Ганна створює за допомогою гострої голки, відтак в одній шкаралупі можна нарахувати до двох тисяч отворів.

Роботи Ганни Савенко мають у себе артисти української та зарубіжної естради. Мають популярність оригінальні витвори й закордоном, зокрема в Америці, Францiї, Iталiї, Канаді та Ізраїлі. Дуже цінуються роботи майстрині в Польщі та Білорусії, куди Ганна їздила для вивчення традицій побуту та технік рукоділля.Також Ганна їздить по селах, переймаючи досвід майстринь-вишивальниць, вивчає старі та забуті техніки плетіння, щоб відтворити їх в своїх роботах, давши нове життя.

- Створюючи сучасні прикраси, я поєдную досвід минулого із стилем життя сьогодення. Хочу показати, що вишивка доречна не тільки на вишитих сорочках та рушниках, а й в повсякденному житті сучасної жінки, - зазначила Ганна Савенко. - Я не стою на місці, а постійно вдосконалюю свої роботи, роблячи їх більш цікавими та неординарними. Кожним вузликом я намагаюсь передати частинку позитиву та захоплення красою та розмаїттям життя.

Довідка:

Тамара Федоренко народилася у 1984 році в Києві. У 2006 році закінчила Київський національний університет технологій та дизайну, спеціальність – дизайн одягу, кваліфікація – магістр. З 2004 по 2011 рік вивчала академічний малюнок і живопис в художній студії при Національній спілці художників України. Викладачі Репко С.Н., Брахнов С.С. У 2011 році заснувала творчу групу «Писанкарство – відродження традицій», мета якої – розповсюдження писанкарства шляхом проведення майстер-класів, виставок та благодійних заходів.

Ганна Савенко народилась і виросла у м. Києві. Є членом спілки художників "Райдуга".З дитинства займалась різними видами рукоділля такими, як бісероплетіння, виготовлення штучних квітів, лозоплетіння, макраме, фріволіте, вологодське мереживо, але знайшла себе у художній вишивці.Майстриня є активним учасником виставок рукоділля та мистецьких фестивалів, що проходять в різних містах України та у Європі. Нагороджена багатьма грамотами та дипломами. Проводить безкоштовні майстер-класи з різних видів та технік рукоділля в дитячих лікарнях. Завдяки заняттям діти не тільки осягають основи техніки рукоділля, а й починають вірити у власні сили, вчаться поважати ручну працю.

Коментарі

Вгору