У Черкасах ухвалили рішення про заходи щодо забезпечення регіональної мовної політики

19 грудня 2017, 09:29

Відповідно до статті 10 Конституції України, пункту 50 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статей 11, 24 Закону України «Про засади державної мовної політики», рішення Конституційного Суду України від 14 грудня 1999 № 10-рп/99, Черкаська міська рада вирішила:

  1. Встановити, що в місті Черкаси мовою роботи, діловодства і документації всіх органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій комунальної форми власності, мовою офіційних оголошень і повідомлень є державна мова.
  2. Встановити, що на території міста Черкаси всі назви установ, підприємств, організацій, вивіски, плакати, афіші, публічні повідомлення, рекламні оголошення та будь-які інші форми аудіо- і візуальної рекламної продукції, інформація для споживачів товарів та послуг виконується державною мовою і на розсуд власника такої інформації, англійською та будь-якою іншою мовою. Зазначене правило не поширюється на дипломатичні установи та офіційні представництва міжнародних організацій розташовані в Черкасах. Знаки для товарів і послуг наводяться в господарському і публічному обігу у тому вигляді в якому їм надана правова охорона відповідно до закону в Україні.
  3. Встановити, що у місті Черкаси у всіх сферах громадського обслуговування громадян, при реалізації товарів і наданні послуг, першочергово використовується державна мова. Одночасно з державною мовою, на прохання споживача, суб'єкт господарювання може використовувати будь-яку іншу іноземну мову, для повного донесення інформації про товари та послуги, та для належного обслуговування споживачів. У всіх закладах сфери громадського харчування обов'язкова наявність меню, виконаного державною мовою. При обслуговуванні відвідувачів, персонал зобов’язується пропонувати меню українською мовою і лише на вимогу відвідувача надати меню будь якою іншою мовою (за наявності).
  4. Про прийняте рішення Черкаської міської ради поінформувати Інспекцію з питань захисту прав споживачів у місті Черкаси.
  5. Доручити виконавчому органу Черкаської міської ради (виконавчому комітетові Черкаської міської ради) здійснити роз’яснювальну роботу з суб’єктами господарської діяльності, що здійснюють свою діяльність на території міста Черкаси, щодо необхідності приведення своєї діяльності у відповідність до положень цього рішення.

За повідомленням прес-служби Черкаської міськради.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору