У Черкасах презентували воєнну драму про моряків, які захищали Крим

27 березня 2018, 22:15

26 березня на широкі екрани вийшов перший трейлер воєнної драми "Черкаси", яка розповідає про історію екіпажу однойменного тральщика, інформує vikka.ua.

Зйомки фільму проводилися в трьох локаціях: в Очакові Одесі та селі Чернігівської області.

"Це така глибока соціальна історія. Натхненний реальними подіями, а не заснований на реальних подіях, – охарактеризував кінострічку режисер Тимур Ященко. – Знімали фільм кілька місяців. Багато було водних зйомок, ламалися кораблі. Здивувала погода: вона на морі змінюється щогодини, тому ми відслідковували погоду і підбирали, що можемо зняти саме в цей день".

За його словами, бюджет фільму склав близько 40 мільйонів гривень. 42% з суми оплатила держава, решта – приватні інвестиції.

Творці фільму кажуть: це перший фільм в Україні про військово-морські сили. Про це вони дізналися лише на зйомках.

"Це фільм у стилі воєнної драми. У такого жанру є перспектива щодо міжнародних фестивалів, і плюс зараз є значна увага до цієї тематики. Ми дуже дякуємо нашим військовим, які з розумінням поставилися до зйомок", – зазначає керівник Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко.

Як зазначає командир тральщику "Черкаси" Юрій Федаш, у фільмі є деякі цікаві деталі. Наприклад, перший постріл в сторону російських військ був здійснений саме із тральщика Черкаси.

"Цей фільм буде корисно подивитися тим, хто наразі кричить "Здали Крим" і дізнатися, що там сталося насправді, як МВС захищали нашу країну, – каже він.

Цікаво, що музичний супровід до фільму буде робити співачка Катя Чілі. Режисер запевняє: її тендітність, голос та власне бачення вплине на якість фільму.

Презентація фільму в Україні відбудеться 24 серпня.

Вгору