У Черкасах незабаром запрацює унікальний гематологічний центр

24 серпня 2018, 11:10

Завдяки благодійникам та підтримці обласної та міської влади в Черкасах відкрили унікальне для України гематологічне відділення. Тут будуть проходити лікування онкопацієнти із надскладними хворобами крові.

На створення центру було спрямовано понад 500 тисяч гривень з міського бюджету та близько 3 мільйонів гривень обласних коштів. Також до фінансування долучилися і благодійники та меценати.

Повноцінно запрацює центр вже за три тижні. Після проведення всіх необхідних робіт зі створення стерильних умов у ньому.

– Блок інтенсивної терапії створений для пацієнтів, які після хіміотерапії у крові не мають лейкоцитів, тромбоцитів, у яких погіршуються загальні показники. Такий стан пацієнти можуть пережити тільки у спеціальних умовах, тобто в тих, де є обмеження інфекційних забруднень. Необхідне створення спеціальної притокової вентиляції, яка має чотирьохповерхневе очищення, тут є персонал із цілодобовим чергуванням, наявність постійного чергування лікаря, – розповідає завідувач Центру Олена Лук’янець.

Також вона зазначила, що цей центр можна назвати повністю європейським та яскравим прикладом медичної реформи. Адже центр обладнано сучасною технікою та орієнтований на вузькоспеціалізовану роботу.

Окрім того завдяки сучасному обладнанню вдасться зменшити і витрати пацієнтів на атигрибкові та антибактериальні препарати.

– Люди за 1 курс хіміотерапії витрачають тисячі гривень. Це не просто косметичний ремонт, це можливість для черкащан вижити. Ми йшли до цієї мети 20 років. Такі умови в Україні є лише в центрі трансплантації кісткового мозку в Києві, – говорить Олена Лук'янець.

Через складнощі лікування хвороб крові пацієнти цього центру можуть знаходитися місяцями. Діти тут можуть знаходитися до двох років. Для цього тут створюються всі умови для них.

– Ускладнення в таких пацієнтів виникають миттєво, інфекції передаються через повітря, людину можна втратити миттєво. Тож те, що ми сьогодні бачимо, оці умови, – це інвестиція у здоров’я і медичну галузь загалом, - сказав керівник обласного онкодиспансеру Віктор Парамонов.

Також він зазначив, що на сьогодні гематологія в Україні забезпечена як ніколи - є необхідні препарати. Створюються необхідні для пацієнтів умови.

– У нас є підготовлені кадри, сучасні гарні ліки, які пацієнти не можуть собі дозволити купити. Уперше за часи незалежності України вся гематологія забезпечена таким чином, що ми ще такого не бачили. Зараз у нас більше, ніж на 30 млн цих препаратів. Ми маємо такі можливості, яких не мали ніколи. Тут утримується необхідна для пацієнтів вологість, температурний режим. Це перші 5 боксів в Україні для дорослих, – сказав Віктор Парамонов.

 

Коментарі

Коля сказав:

Надіюсь що правда про матеріальне забезпеченння знаю цей центр “особисто” лікарі і персонал дійсно першокласний а от проблема з ліками страшна дуже багато довелось купувати особисто

Вгору