У Черкасах матері сонячних дітей створили громадську організацію

21 березня 2016, 16:38

Дворічний Богданчик народився із синдромом Дауна. Аби жити повним життям, займається у Центрі реабілітації дітлахів із вадами. Відкрили його в Черкаському будинку дитини. Тут для малюка - сенсорна кімната, лікувальна фізкультура та заняття з психологом. Головне в методиці - робити все з любов'ю, йдеться у сюжеті „Факти" на ICTV.

- Не потрібно змушувати дитину щось робити насильно, треба дивитися по реакції дитини. Йде просто гра, бо саме гра потрібна дитині до трьох років, їм потрібно гратися і розвиватися, - зазначає дефектолог Дарина Малюта.

«Сонячні дітки» у Центрі реабілітації займаються за спеціальними програмами. До кожного індивідуальний підхід. Малюків готують до навчання в звичайних садочках і школах.

- Це дуже гарний момент, коли дитина зможе серед однолітків витримати оці режимні моменти: сідати разом за столик, вони разом їдять, відвідують заняття, - розповідає  Ольга Руденко. – Ми, як батьки, дуже мріємо про те, щоб створили такі інклюзивні групи, коли ми можемо своїх діточок відвести до звичайного садочка.

Як розповідає вихователь Лариса Лут, на жаль, у  центрі термін перебування цих діток обмежений.

- А цим діткам потрібна постійна корекція, проживання кожного дня у соціальному середовищі. Важливо спілкування, важливо визнання цієї дитинки колективом і дорослих і дітей, - наголошує Лариса Лут.

Трирічний Ілля - друга дитина в родині. Він має синдром Дауна. «Сонячне» маля доброзичливе і тягнеться до людей. Разом із мамою й татом долучився до всесвітньої акції «Кольорова шкарпетка». Усі небайдужі сьогодні чіпляють кольорову шкарпетку на одяг чи сумку на знак солідарності з «сонячними» людьми.

- Ми просимо долучатися до цієї акції людей, щоб вони могли відчути погляди, які відчувають наші матусі, наші дітки, люди з синдромом Дауна,  іноді погляди незрозуміння. Чіпляючи ці шкарпетки, вони будуть відчувати ці погляди, - розповідає мама Іллі Наталя.

Місяць тому місцеві матусі «сонячних діток» створили громадську організацію. У її складі 25 сімей, які виховують малюків із синдромом Дауна. Сподіваються достукатись до людей, зокрема через акцію зі шкарпетками.

- Ці діточки є особливими, вони потребують особливої уваги, особливого догляду. Ми з задоволенням долучаємось до цієї акції, - говорить учасник акції Станіслав Скіці.

Десь кожне семисоте немовля в світі має синдром Дауна. Щороку в Україні народжується приблизно 450 таких діточок. Сонячні люди, щиро відкриті до суспільства, дуже сподіваються на взаємність. Вони для цього роблять усе можливе, черга - за нами.

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору