У Черкаському районі незаконно орендували землю

14 вересня 2019, 11:05

На Черкащині у заводу відсудили земельні ділянки вартістю понад 10 млн гривень

Громадянин ще у 2017 році отримав в оренду землі для ведення фермерського господарства в адміністративних межах Чорнявської та Тубільцівської сільських рад Черкаського району загальною площею понад 136 га з порушенням вимог земельного законодавства.

Як зазначають у прес-службі прокуратури, землю чоловік отримав згідно наказів Головного управління Держгеокадастру в Черкаській області. Зокрема, він використав пільгову процедуру отримання земель державної власності в оренду для ведення фермерського господарства на позаконкурсній основі. Згодом передав їх у користування іншому фермерському господарству, зареєстрованому в 2018 році.

Крім цього, до складу незаконно отриманих земель увійшли землі, які віднесено до сіножатей. Відповідно, вони мають використовуватися саме для сінокосіння, що не включає фермерське господарство як вид господарської діяльності.

Водночас, у ході надання спірних земельних ділянок в оренду, не було проведено їх агрохімічне обстеження, що передбачено законом.

З огляду на вказані порушення, Черкаська місцева прокуратура звернулася до суду з позовом про визнання незаконним і скасування наказів Держгеокадастру та відповідних договорів оренди, укладених на їх підставі. Наразі за вказаним позовом господарським судом Черкаської області відкрито провадження.

Коментарі

Вгору