У Черкаській ОДА розповіли про монетизацію пільг та субсидій

26 травня 2019, 15:34

Нині отримувачами пільг з оплати житлово-комунальних послуг є понад 85 тис. громадян області. Інформацію про них внесено до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги. З 1 жовтня вони отримуватимуть пільги у грошовій формі. Саме відтоді вступає в дію Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі. Ним визначений механізм надання пільг у грошовій формі та перелік самих пільг.

Згідно з Порядком змінюється не лише підхід до виплати пільг, а й до їх розрахунку, відзначають у Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації. Зокрема, структурні підрозділи з питань соціального захисту населення на підставі даних Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, та інформації, отриманої від управителів, виконавців комунальних послуг, ОСББ (ЖБК), щомісяця розраховуватимуть суму пільги виходячи з розміру знижки, на яку пільговик має право згідно з законом, кількості членів сім’ї, які мають таке право відповідно до законодавчих актів, та з урахуванням встановлених державних соціальних нормативів у сфері житлово-комунального обслуговування.

Виплата розрахованої суми пільги здійснюватиметься у грошовій безготівковій формі шляхом перерахування коштів АТ «Ощадбанк», який розраховуватиметься з надавачами послуг та інформуватиме SMS-повідомленням пільговиків про стан проведених розрахунків.

За заявою пільговика виплата пільги може здійснюватися у готівковій формі з місяця, що настає за місяцем подання такої заяви структурному підрозділу з питань соціального захисту населення, у якій зазначаються реквізити поточного рахунка, відкритого пільговиком в АТ «Ощадбанк».

Пільговики, яким надається пільга у грошовій формі, зобов’язані будуть сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг або виплаченої таким пільговикам готівкою.

У разі отримання інформації про наявність простроченої понад місяць (на дату надання інформації) заборгованості з оплати послуг (внесків/платежів), сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, у пільговиків, які отримують пільгу у готівковій формі, виплата пільги з наступного місяця здійснюватиметься у грошовій безготівковій формі.

За підсумками опалювального сезону суми невикористаних за рахунок економного споживання послуг коштів перераховуватимуться на поточні рахунки пільговиків в АТ «Ощадбанк».

За інформацією прес-служби Черкаської ОДА

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору