У черкаській колонії порушують вимоги законів України

26 липня 2019, 12:34

У черкаській колонії порушують вимоги законів України

Черкаською місцевою прокуратурою здійснюється нагляд за додержанням чинного законодавства України державною установою «Черкаська виправна колонія (№ 62)». На посиленому контролі перебуває питання медико-санітарного забезпечення засуджених, законодавства про працю, матеріально-побутового забезпечення в’язнів та дотримання режимних вимог в установі.

У ході проведення перевірок Черкаською місцевою прокуратурою виявлялися порушення вимог Кримінально-виконавчого кодексу України, Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров'я», а також стандартів Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод в частині медико-санітарного забезпечення і лікування засуджених, Закону України «Про лікарські засоби», вимог санітарно-епідеміологічного законодавства при забезпечені матеріально-побутових та медико-санітарних умов засуджених, вимог чинного законодавства при харчуванні засуджених, вимог Закону України «Про пожежну безпеку», вимог законодавства про працю та бюджетного законодавства.

Зокрема, Черкаською місцевою прокуратурою неодноразово зверталась увага керівництва установи на необхідність посилення режимних вимог в установі задля унеможливлення впливу засуджених негативної спрямованості на інших осіб, які відбувають покарання в установі, протидії злодійським традиціям, правилам, нормам та ритуалам.

Крім того, за реагування Черкаської місцевої прокуратури ДУ «Черкаська виправна колонія (№ 62)» розпочато капітальні ремонти камер арештного дому та приміщень камерного типу та дисциплінарного ізолятору. Разом тим, прокуратурою наголошувалося на необхідності дотримання норм чинного законодавства в частині забезпечення камер дисциплінарного ізолятору природнім та штучним освітленням. Неодноразово поставало питання про відсутність належної вентиляції у камерах ДІЗО/ПКТ та арештному домі.

Так, протягом 2019 року Черкаською місцевою прокуратурою внесено 7 документів прокурорського реагування, з них один щодо медико-санітарного забезпечення та до відповідальності притягнуто 10 службових осіб, з вини яких допущено вимоги чинного законодавства.

Разом з тим, Черкаською місцевою прокуратурою, з метою недопущення порушення вимог законодавства про медико-санітарне забезпечення, про працю, про матеріально-побутове забезпечення та дотримання режимних вимог, двічі на рік проводяться комплексні перевірки установи, до яких залучаються у якості спеціалістів представники філії ДУ «Центр охорони здоров’я ДКВС України» в Черкаській області, Головного управління Держпродспоживслужби у Черкаській області, Черкаського міськрайонного відділу Управління ДСНС в Черкаській області, Управління Державної служби України з питань праці у Черкаській області, Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Черкаській області, Управління охорони здоров’я Черкаської обласної державної адміністрації та Управління Північного офісу Держаудитслужби у Черкаській області.

На цей  час триває комплексна перевірка із залученням зазначених вище спеціалістів, за результатами якої, на виявлені порушення, буде внесено документ прокурорського реагування.

За інформацією прес-служби Черкаської місцевої прокуратури

Читайте такожПідозрюваних у вчиненні бунту в черкаській колонії взяли під варту.

Коментарі

Вгору