У 2013 році сума відшкодованого ПДВ черкаському бізнесу зросла на 13,7 млн. гривень

23 січня 2014, 14:00

Протягом минулого року платникам Черкас відшкодовано понад 187 млн. гривень податку на додану вартість. Порівняно з 2012 роком, сума відшкодування зросла на 13,7 млн. гривень. Про це повідомив в.о. начальника Державної податкової інспекції у м. Черкасах Олег Коваль.

Великою популярністю у бізнесу користується спрощена процедура автоматичного відшкодування ПДВ. Цією можливістю у 2013 році скористалися 5 платників, які отримали відшкодування ПДВ у сумі 21 млн. гривень., що більше порівняно з минулим роком на 6,2 млн. гривень.

- Хочу звернути увагу, що для підприємств, у яких відсутня процедура банкрутства, податковий борг та встановлений високий рівень середньої оплати праці, прискорено процедуру відшкодування податку на додану вартість. Виокремлення підприємств з позитивною податковою історією сприятиме спрощенню адміністрування податків для сумлінних платників та підвищенню ефективності системи відшкодування ПДВ в цілому, - зазначив Олег Коваль.

Нагадаємо, для платників із позитивною податковою історією з 1 січня 2014 року термін камеральної перевірки, що є обов’язковим елементом процедури відшкодування ПДВ, скоротився з 20 до 5 днів. Так, термін відшкодування ПДВ здійснюється за 11 робочих днів з дня подання декларації (5 календарних днів – камеральна перевірка, 3 дні для надсилання висновку Держказначейству та 3 дні для зарахування грошей на рахунок). Право на отримання «позитивного» статусу мають платники ПДВ, які протягом останніх трьох років декларували суми бюджетного відшкодування, забезпечують своєчасне подання звітності та не мали випадків анулювання реєстрації платника ПДВ.

Поділитись

Коментарі

дідусь сказав:

А якщо не ШКОДИТИ передчасним оподаткуванням ще не доданої останньою працею вартості до вартості ще не використаних результатів попередньої праці, то не треба буде ВІДШКОДОВУВАТИ…

дідусь сказав:

“Порівняно з 2012 роком, сума відшкодування зросла на 13,7 млн. гривень.” Це означає, що на 68,5 млн.грн. зросла вартість незавершених виробництвом і ще не реалізованих товарів. Краще мовчить, якщо не розумієте підступності Шенгенської авантюри про “безмитне” переміщення товарів і українського закону про ПДВ. За це злодійство будуть відповідати наступні покоління, на жаль…

Вгору