Цьогоріч черкаські абітурієнти обирають економіку, лінгвістику, право та психологію

29 липня 2014, 09:32

Про попередні підсумки вступної кампанії на Черкащині та про подальші шляхи розвитку найбільших черкаських вишів йшлося на прес-конференції у Черкаському прес-клубі за участю експертів вищої освіти.

- 24 липня прийом документів до вишів припинено - до вишів області подано 38100 заяв (тоді як на 1 серпня минулого року їх було подано 39900), - повідомила заступник директора департаменту освіти і науки Черкаської ОДА Ольга Фурман. – Цьому є і об’єктивні причини – такі, як щорічне зменшення випускників шкіл на 1000-1200. На сьогодні максимальна кількість заяв – понад 6,5 тисяч - подано до ЧНУ, на 2 місці – Уманський педагогічний університет, на 3 – ЧДТУ. Серед закладів 1-2 рівня акредитації найбільш популярним серед абітурієнтів є Черкаський медичний коледж, багато абітурієнтів подали документи до політехнічного та комерційного технікумів, Черкаського кооперативного економіко-правового коледжу. Проте, остаточні рейтинги стануть відомими після 1 серпня, після зарахування абітурієнтів.

Жодних заяв на порушення від батьків або абітурієнтів до Департаменту досі не надходило.

Найбільшим попитом серед цьогорічних абітурієнтів, що подають документи до вишів області, користується дошкільне виховання, готельний бізнес, правознавство, товарознавство, медичні та всі економічні спеціальності.

- Цьогоріч заяв до нашого університету було подано більше, ніж торік - і я переконаний, що державне замовлення буде виконано, - констатував в.о. ректора Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького Олександр Черевко. – Найбільшу кількість заяв – майже 400 – подано на філологію,англійську мову та літературу, а також на філологію та переклад – 334 заяви, тож іноземні мови користуються серед абітурієнтів сталим попитом. 381 заяву було подано на правознавство, що також користується великим попитом, та 333 заяви – на психологію та ще понад 200 заяв – на практичну психологію. Найвищий конкурс – на правознавство, економіку підприємства, видавничу страву, міжнародну економіку.

У перспективі також ми плануємо розвиток таких напрямків як ландшафтний дизайн, садово-паркове мистецтво – і університет має для цього необхідну базу: це ботанічний сад, закладений ще у 1932 році. Ми плануємо створення козацького ліцею – ця ідея обговорюється уже 10 років – і сьогодні ми маємо підтримку обласної влади у цьому питанні. Плануємо і розвиток таких проектів, як Центр молодіжних інновацій та Банк ідей. Нещодавно ми відкрили студентське телебачення, яке запустимо у роботу із 1 вересня. Плануємо розвивати і міжнародне співробітництво – зокрема, міжнародні стажування, співпрацю із вишами європейських країн (зокрема, Варшавським університетом, із яким обговорюємо можливість проведення спільного молодіжного форуму).

Дуже важлива новина - ми уже почали роботу над створенням у ЧНУ військової кафедри. Наразі отримано погодження від Міністерства освіти – і чекаємо погодження також від Міністерства оборони. У нас є і пожежна академія, і навчальний центр прикордонної служби - тож проблем із кадрами для нової кафедри не буде.

За інформацією Черкаського прес-клубу реформ

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору