28 вересня світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі сказом. Метою заходів, присвячених цій події, є привернення уваги людства на проблематику розповсюдження цієї небезпечної хвороби, як серед людей, так і тварин. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я сказ реєструється в 113 країнах світу та входить до першої п'ятірки хвороб, спільних для людини і тварин, повідомляють у обласній СЕС.
Не дивлячись на те, що це захворювання вважається одним із забутих, сказ зустрічається більш ніж у 150 країнах світу і на усіх континентах.
За даними Міністерства охорони здоров`я щорічно в Україні реєструється близько 100- 120 тис. осіб, які звертаються до медичних установ з приводу укусів тваринами, з них 60 % одержують лікування.
В Україні щороку від цього небезпечного захворювання помирає 3 — 6 осіб. У період з 2001 по 2016 рр. зареєстровано 45 летальних випадків сказу серед населення. Головною причиною, що призвела до захворювання і смерті, укушених скаженими тваринами людей, є небажання або незнання про необхідність профілактичного лікування вакциною. Крім того, причиною смерті від цього страшного захворювання стають пізнє звернення до фахівців та пізній початок лікування. В той же час, очищення рани та імунізація, зроблені якомога раніше після підозрілого контакту з твариною можуть запобігти розвитку сказу практично на 100 %.
Сказ — особливо небезпечна інфекційна хвороба людей і тварин, яка завжди закінчується смертю. Збудником сказу є вірус, який вражає центральну нервову систему. Вірус виділяється з хворого організму тварини тільки зі слиною. Зараження сказом відбувається через пошкоджені шкірні покрови або слизові оболонки під час укусу або при ослиненні.
Останній випадок сказу людей в області зареєстровано у липні 2003 року у Звенигородському районі. За медичною допомогою батьки дитини, яка була покусана бродячою кішкою, не звернулися, через що необхідні щеплення не були проведені і дитина померла.
Впродовж поточного року напруженість ситуації щодо захворювань на сказ серед тварин дещо знизилась. На 15-ти адміністративних територіях зареєстровано 60 випадків, з них 11 (18,3%) — серед диких звірів, 28 — серед собак (46,7 %), 20 — серед котів (33,3%). Найбільшого поширення ця інфекція набула у Чорнобаївському Корсунь-Шевченківському, Кам'янському, Канівському, Маньківському районах.
Головними причинами поширення сказу є недостатнє проведення регуляції чисельності основного носія сказу лисиці та інших диких тварин, а також неефективна робота по локалізації і ліквідації осередків сказу.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram