Це – варварство, – природоохоронець про впійманого на Черкащині сома-гіганта

03 лютого 2018, 23:18

Рекордсмена-сома вагою понад 140 кілограмів вполювали у Кременчуцькому водосховищі підводні мисливці (на знімку). За даними спеціалістів, виловленому екземпляру щонайменше 70 років. Щоб доправити сомана берег, підводні рибалки викликали підмогу. Транспортували великоваговика вантажним автомобілем,  пише "Голос України".

Утім, голова Черкаської обласної організації Всеукраїнського товариства захисту природи Микола Чорний вважає таке полювання варварством:

- Маточне поголів’я сомів концентрується в зимовий період у ямах водойм, де відсутнє промерзання. Вони у цей час спокійні, малорухливі. Щоб уберегти популяцію від знищення підводними мисливцями, закон забороняє полювати на сомів у зареєстрованих рибінспекцією зимових ямах. Однак дозволяється виловлювати чи полювати на тварин в інших місцях. Як природоохоронець я вважаю, що вбивати маточних особин, — варварство. Якщо у сітку чи в ятер потрапив рідкісний екземпляр, його потрібно випустити. Мільйони ікринок з такого гіганта поповнили б рибні запаси водойми. А споживання м’яса 50-70-річного сома, переконаний, нікому не додасть здоров’я.

виктор сказав:

это чистой воды браконьерство

Люся сказав:

Солидарна с защитником природы. Я бы не стала кушать такого сома, кто его знает, может он утопленников кушал.

віктор сказав:

Що це за маячню написала Лідія Лісова у Голосі України та додала фото. На Дніпрі вже місяць стоїть лід, а ” рибалки” в човні?

Ольга сказав:

По-перше: якби це було “браконьєрство”, ніхто б таке фото не викладав. По-друге: якщо підводні рибалки викликали допомогу, то цей факт набув би розголосу – рибоохорона була б тут як тут. По-третє: може, цю рибину впіймали у грудні, коли вода ще не замерзла! Вся країна стоїть на вухах із-за викладеного фото. Замість того, щоб порадіти за рибалку і його улов, знайшлося сотні “любителів природи” та заздрісників. А на рибному ринку є чимало риби (в тому числі невідомого походження), чого ви не бунтуєте?

Вгору