Третина українців втратила роботу через епідемію COVID-19

03 липня 2020, 22:02

Економічні наслідки COVID-19 відчули на собі 69% українців  - такі результати опитування, проведеного на замовлення Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). 

Майже третина опитаних втратили роботу, більше половини змушені були витрачати заощадження і економили на продуктах харчування. Найбільше постраждали мешканці сіл та невеликих міст, робітники промисловості, домогосподарства з дуже низьким рівнем добробуту та родини, в яких є безробітні. 

Під час карантину необхідною умовою для повноцінного навчання і роботи усіх членів родини був доступ до інтернету та комп’ютера. Згідно з опитуванням, 16% українців відчували нестачу гаджетів. 73% під час карантину щодня користувались інтернетом.

Найменше забезпечені гаджетами мешканці сіл та селищ міського типу, а послугами інтернету найменше користувались на заході України. 

На думку українців, під час економічної кризи держава у першу чергу має допомагати матеріально людям з інвалідністю, пенсіонерам та сім’ям з дітьми до 6 років. Свідченням покращення життя після завершення карантину українці вважатимуть підвищення прожиткового мінімуму, зарплат і пенсій. 

Дослідження проводилось в рамках всеукраїнського опитування «Думки і погляди населення України» (Омнібус) у травні-червні 2020 року. Загалом в рамках дослідження було проведено 2000 інтерв’ю.

Поділитись

Коментарі

Вгору