Треба думати, що робити далі, – у Золотоноші влада і громада радилися щодо аварійної ділянки на вул. Шевченка

05 травня 2018, 08:08

Після чималої кількості звернень від жителів міста та активістів громадських організацій, 4 травня в Золотоніському  будинку культури були проведені збори громадян. Тема нагальна – дорога на аварійній ділянці на вулиці Шевченка, де проводяться роботи на колекторі. Рішення про такий відкритий діалог було ухвалене 3 травня, після чергового звернення ініціативної групи містян, інформує прес-центр Золотоніської міськради.

Як повідомив міський голова Віталій Войцехівський, звернулися до влади місцеві спілки чорнобильців та воїнів-інтернаціоналстів, Комітет сприяння обороні України. Також раніше провели безліч розмов із представниками Правого Сектору та просто небайдужими золотонісцями.

Головою зборів три сотні присутніх в залі обрали керівника Спілки чорнобильців Віктора Харіна, секретарем – представника спілки ветеранів Афганістану Анатолія Максименка. За словами Харіна, найбільш болюча на сьогодні проблема в місті – незавершений ремонт центральної вулиці.

– На душі, скажімо так, накипіло. Тому і члени нашої спілки, і афганці, і представники інших громадських організацій вирішили звернутися до міської влади, щоб навести лад на цій ділянці. Зробити, врешті-решт, ремонт дороги. Хоча й розуміємо, що після численних кримінальних справ, порушених за ініціативи народного депутата, вирішити питання про фінансування вкрай проблематично, – розповів про прагнення ініціативної групи головуючий.

Віталій Войцехівський зауважив, що сьогоднішнє зібрання – це продовження тих численних особистих зустрічей із людьми, котрі переймаються проблемою. Адже прагнення в усіх одне – нарешті зробити вулицю Шевченка повністю проїзною, щоб не відчували незручностей ні водії, ні пішоходи. Оскільки крім цієї ділянки, проблем у місті, звісно ж, вистачає.

– Мені здається, що саме сьогодні не треба говорити хто винен. Треба думати, що робити далі. А ось тут проблема. Як відомо, ми на останній сесії виділили кошти на те, щоб розрахуватися з підрядником. Мова йде про ті роботи, які уже були виконані. Але поки існує кримінальна справа, поки є пряма депутатська ініціатива, поки сюди залучена третя сторона у вигляді прокуратури, кошти не можуть бути перераховані. Але ж і ми не можемо чекати, коли ж будуть вирішені ці питання, – звернувся до присутніх міський голова.

Посадовець додав, що наші суди можуть затягуватися на місяці, іноді й на роки. Місто ж чекати можливості не має. Враховуючи ініціативу громади і проконсультувавшись з юристами, він запропонував вихід із ситуації: прийняття відповідного рішення депутатами міської ради. Місцеві обранці цим зможуть зобов’язати КП «Міський водоканал» (замовник реконструкції самоплинного колектора) укласти угоду з підрядником (який раніше офіційно виграв тендер) на особливих умовах: роботи будуть виконані знову в борг, а оплата надійде лише після повного завершення реконструкції першої черги, а також після проведення авторського та технічного наглядів, перевірки Державної аудиторської служи. Мають бути перевіреними об’єми та якість виконаних робіт, відповідність вартості.

– Враховуючи досвід нещодавнього екстреного ремонту напірного колектора, дуже хочу, щоб і на цій ділянці відчувалась активна участь громадськості. Під час останніх робіт ледь не щодня і до підрядників, і до міської ради приходили небайдужі, які конкретно цікавились – що і як там робиться. Дуже прошу проявити інтерес усіх, особливо тих, хто має досвід у будівельній справі, – зауважив Войцехівський.

Також міський голова детальніше зупинився не реконструкції самого колектора. За його словами, проект пройшов комплексну експертизу. Хоч по ньому і відкрита кримінальна справа (як і по всім об’єктам в місті, де виконуються бодай якісь серйозні роботи) та оголошені підозри, проте незалежне дослідження було таки проведене. Порушень не виявлено.

– Пам’ятаєте, рік тому говорили про пісок по 2700 гривень? Потім про труби, з начебто невідповідною якістю, а згодом і ціною. Цією еспертизою всі питання зняті. Сьогодні ж, не повертаючись до питань, хто ініціював перевірки, треба просто завершити ці роботи. Що змогли, те на сьогодні зробили. З наступного тижня є можливість розпочати підготовчі роботи до асфальтування ділянки, –  резюмував посадовець.

Пропозицію направити на розгляд сесії Золотоніської міської ради протокол громадських обговорень та список присутніх містяни прийняли одноголосно. Депутатів зобов’язують ухвалити рішення про направлення звернення до підрядника (ТОВ «Ресурстехнобуд») з проханням продовжити проведення ремонтних робіт в борг, під зобов’язання розрахуватися за вказані роботи тільки після їхнього завершення та проведення всіх експертиз відповідними організаціями.

Позачергова сесія міської ради відбудеться завтра сьогодні.

Вгору