Топ-5 скандалів, які черкащанам приніс 2015 рік

30 грудня 2015, 22:35

122Рік, що минає, не тільки увійшов у історію різними подіями соціального, економічного та політичного життя, але й був щедрим на скандали. Привід до них дали: фальсифікація результатів виборів до обласної ради, відродження руху «тітушок», спроби „окупувати” селянські земельні паї та  мавпування майдану. А події сесійних засідань в облраді показали, що після того, як згорів театр, лицедійство перемістилось до облради…

«Пернаті загарбники»

346Із весни 2015 року тема спорудження курників у Черкаському районі лихоманить жителів семи сіл Черкащини. Поштовх скандалу дало прагнення  ДП «Птахофабрика «Перемога Нова» збудувати комплекс по вирощенню батьківського поголів’я курчат потужністю понад 140 курників. Їх бізнеструктура хотіла розмістити на сільськогосподарських угіддях між селами Мошни, Яснозір’я, Софіївка,Тубільці, Будище, Березняки і Байбузи, що викликало спротив місцевих селяни. Також під курниками опинились земельні паї, всупереч категоричній незгоді значної частини їхніх власників. У боротьбі із «куроокупантами» селяни збирали підписи, проводили сходки сіл, перекривали трасу Черкаси-Канів. Фірма завезла на розпайоване поле залізобетонні блоки для будівництва, і дорогу від траси до поля закрив народний блок-пост. Завезти будматеріали селяни не дали. Нещодавно у ході конфлікту пролилась перша кров. Невідомі жорстоко побили голову села Яснозір’я, який підтримав селян у боротьбі із «пернатими загарбниками». Конфлікт у розпалі.

Черкаси залишились без драмтеатру

11655393_769069266543177_1280398377_nНещасливим для акторів обласного драмтеатру і шанувальникам театрального мистецтва видалось останнє літо. Колектив театру боровся  проти головного режисера театру Сергія Проскурні - ставленика Сергія Тулуба, а позбувся не тільки його, але й свого директора Володимира Осипова і приміщення театру. Пожежа 1 липня вщент знищила глядацьку залу і дах над нею. Серед можливих причин - необережне поводження із вогнем та зумисний підпал. Ледь не кожний зустрічний черкащанин із тих, хто прийшов дивитись на пожежу, причину надзвичайної події пов’язував зі скандальним будівництвом багатоповерхівки на території ліквідованого будівельниками скверу, що межував із приміщенням театру. Колектив театру від самого початку був проти того будівництва.

Засіли під прокуратурою, щоб не сидіти в тюрмі

IMG_7370Під офісом обласної прокуратури розгорнувся мікромайдан із прапорами, наметами, будиночком, барикадою із шин та багаттям у залізній бочці. Центральне гасло акції протесту – відставка обласного прокурора Сергія Овчаренка. Організатором і єдиним учасником акції виступила громадська організація «Організований захист громадян». Провокаційну абревіатуру «ОЗГ», яку складають перші літери назви організації, правоохоронці розшифровують дещо інакше: «Організована злочинна група». Можна було б вважати це збігом, якби не кримінальні біографії засновників і активістів «ОЗГ». Як пояснив обласний прокурор Сергій Овчаренко, за плечима кожного із чотирьох засновників «ОЗГ» є по чотири кримінальних вироки із довгенькими строками відсидки. Така ж картина у чотирьох активістів «ОЗГ», кожний із яких має від двох до чотирьох відсидок. У місцях не вельми віддалених члени «ОЗГ» відбували покарання за розбій, згвалтування та інші тяжкі злочини. Зараз активісти протестують проти того, що прокурор області подав апеляцію на підозріло м’який вирок щодо бандитів, які займались рекетом, лякали, били та викрадали людей, протиправно позбавляли їх волі і вимагали гроші. Тож, щоб не сісти в тюрму, псевдомайданівці засіли під прокуратурою.

Фальсифікація виборів

12207430_827867883996648_2026127967_oЗдавалось, що після Революції Гідності про фальсифікації результатів виборів в Україні забудуть. Якби не так. Обласна комісія після підрахунку голосів примудрилась ухвалити підсумковий протокол, за яким деякі партії, що не входять до переліку друзів Президента недорахувались близько 40 тисяч голосів виборців. Особливо постраждала Партія ветеранів Афганістану, яка мала увійти у облраду, але через фальсифікації опинилась за бортом. «Левова» доля із вкрадених голосів пішла у «плюс» Блоку Петра Порошенка. Дещо перепало ВО «Черкащани», а «Опозиційний блок» щедра добавка заводила у склад обласної ради. Під час спільної прес-конференції лідери обікрадених комісією політичних сил вказали, що головним фальсифікатором, на їхню думку, є один із заступників голови Черкаської ОДА. Тоді ж начальник обласного управління національної поліції Владислав Пустовар повідомив про відкриття кримінального провадження за фактом фальсифікації результатів народного волевиявлення. Відтоді минув місяць, але підозру так нікому із членів обласної виборчої комісії із тих, хто підписав протокол зі сфальшованими даними, не оголошено.

Пристрасті по Вельбівцю: хатинки під ОДА, бойові «тітушки», та погрози депутатам

12355161_544045605764121_2133830670_nПриводом до нового скандалу стали вибори голови Черкаської обласної ради. На шоу перетворилось наступне пленарне засідання сесії облради, після обрання на посаду позафракційного депутата облради Олександра Вельбівця. Останньому закидають членство в Партії регіонів. Також біографію голови попсувала кримінальна історія про хабар (ще у час перебування на посаді лисянського сільського голови, правоохоронці затримали Олександра Вельбівця, начебто, за отримання хабара у сумі 4 тисяч доларів США).

Депутати розділились на два табори: прихильників і противників Вельбівця. У конфлікт втрутились деякі із волонтерських громадських організацій та об’єднань вояків АТО. Один із солдат АТО із трибуни ради пригрозив депутатам фізичним знищенням «іменем революції», якщо вони «тягнутимуть країну в старе ярмо». Він же очолив пікет під обласним управлінням поліції із палінням автомобільних покришок під акомпанемент образливих вигуків на адресу поліції.

Водночас, вперше після Революції Гідності на арені політичних баталій з’явились ватаги «тітушок». Одні із яких «воювали» - за, інші - проти Вельбівця. Приміщення великої і малої сесійних зал охороняли правоохоронці у шоломах і бронежилетах, часом перешкоджаючи журналістам, депутатам облради та працівникам апарату облради.

Біля ганку ж приміщення Черкаської ОДА та облради з’явилась хатинка учасників акції протесту. Активісти вимагали відставки Олександра Вельбівця і просили голову Черкаської ОДА Юрія Ткаченка почути їхню позицію. Одного темного вечора на будиночок скоїли напад невідомі. Будиночок розбили, а активістів, які перебували у ньому, побили. Замість зруйнованого біля ОДА постав новий будиночок, а до старих гасел додалось нове – «Ткаченко – забирайся із Черкащини!». На початку останнього тижня старого року будиночок біля ОДА безслідно зник.

Володимир Лимаренко-Полянський

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору