Акторів черкаського театру шокував наказ управління культури

09 вересня 2015, 11:35

11225993_756085901167150_3489437640364945709_n

Колектив Черкаського драматичного театру звернувся до голови Черкаської облдержадміністрації Юрія Ткаченка з проханням не відсторонювати директора театру Володимира Осипова від займаної посади.

Причиною звернення колективу театру до керівника області став наказ за підписом тимчасово виконуючого обов'язки начальника управління культури Миколи Сухового, в якому йдеться про відсторонення керівника театру від його посади.

Як розповів директор театру Володимир Осипов, він отримав цей наказ напередодні. У ньому йдеться про те, що внаслідок невиконання вимог протоколу засідання оперативного штабу області для координації роботи з безпеки громадян по захисту об'єктів інфраструктури області від 5.05 у театрі сталася пожежа. Далі у наказі йдеться, що з цих причин на час проведення розслідування виникнення пожежі Володимира Осипова потрібно відсторонити від виконання обов'язків директора.

- Для мене цей наказ дивний. Засідання штабу було 5 травня, мені тоді навіть не дали оголосити звіт про технічне обстеження театру. А для виконання вимог штабу потрібно було фінансування, якого тоді не було, - прокоментував наказ керівник театру.

Він також вважає, що такий наказ - це перший крок до того, щоб взагалі зняти його з цієї посади.

- Я припускаю, що це перший крок для усунення мене, бо підстав для прямого звільнення наразі немає, - зазначив Осипов.

Директор театру зазначає, що у нього виникає дуже багато запитань з приводу цього наказу. Не менше запитань і в колективу театру. Тому актори терміново скликали збори, оскільки такий лист став для них справжнім шоком і підозрюють, що тут не обійшлося без втручання в.о. художнього керівника Сергія Проскурні.

- Не встиг Осипов вчора вийти з театру, як до приміщення буквально через 3-4 хв зайшов Проскурня, якого до того ми дуже давно не бачили. Це дивний момент, - говорить актор Олександр Гуменний. 

Актори вважають наказ чиєюсь грою, адже відсторонювати Осипова при необхідності потрібно було б наступного дня після пожежі, а не зараз. Вони додають, що такого ганебного випадку як нині, у них не було у жодному театральному сезоні.

На зборах актори підготували лист до голови ОДА Юрія Ткаченка, в якому емоційно висловлюються на підтримку свого керівника. У листі йдеться, що відсторонення Володимира Осипова - це загроза для існування театру. Це перший крок колективу театру в боротьбі за свого керівника. А сам Осипов швидше за все буде оскаржувати наказ.

Нагадаємо, 1 липня у Черкасах сталася пожежа у драматичному театрі.

Коментарі

Вгору