Томенко порахував “цвяхи”, забиті в кар’єру Януковича

16 червня 2014, 09:13

Сьогодні новий Президент України стоїть перед необхідністю відмовитися від трьох ганебних принципів кадрової політики попереднього політичного режиму Януковича – партійності, земляцтва та сімейності.

Про це заявив народний депутат родом із Черкащини Микола Томенко, інформує його прес-служба.

Томенко вважає, що перший "цвях" в політичній кар’єрі Януковича був забитий саме необхідністю призначати на посади винятково членів Партії регіонів. Другим "цвяхом" став принцип земляцтва, адже для того, щоб зайняти більш-менш значиму посаду, треба було бути людиною, яка народилася або працювала в часи Януковича на Донеччині.

– З часом цей принцип настільки набув культового значення, що ті керівники в областях чи міністерствах, що призначалися Януковичем, будували вертикаль влади за принципом того міста чи району, звідки вони прийшли. Таким чином, у нас були і єнакієвські, і макіївські і харзизькі… – зазанчив Томенко.

Третім "цвяхом" для кар’єри Януковича став принцип сімейності у кадровій політиці.

– Після того, як стало зрозуміло, що Янукович свого сина визначив своєрідним "тіньовим президентом", то всі решта очільників держави послідували за ним, і діти, родичі почали масово заполоняти посади по всій території України, – сказав політик.

На його переконання, сьогодні новий Президент мусить чітко зафіксувати відмову від таких принципів кадрової політики, тим більше, що багато представників політичних партій, що були його союзниками на виборах, ще не готові відмовитись від цих згубних принципів. Адже, як з’ясувалося, сьогодні Київрада за сімейними зв’язками вийшла на перше місце за весь період своєї діяльності. До того ж, подібні принципи характеризують сьогодні і багато кадрових призначень в областях та в правоохоронних структурах.

– Отож, Президент мусить зафіксувати, що він у своїх кадрових призначеннях відмовляється від принципів сімейності, земляцтва і партійних квот і таким чином, з одного боку, показати приклад, а з іншого – створити умови, щоб й інші посадовці не допустили повторення цих помилок, – зазначив Микола Томенко

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору