Тарас Коломієць: Нас штовхали на порушення закону, але ми не піддалися на провокації міського голови

12 січня 2018, 10:45

ПРО РОЗПУСК ВИКОНКОМУ

Що таке виконавчий комітет і чому про нього останні кілька тижнів всі згадують. Виконком – це «аналог» Кабінету Міністрів в Україні, але в Черкасах. Виконком – це по суті заступники міського голови Анатолія Бондаренка і кілька громадських активістів. Усіх їх обирає і затверджує міська рада, але право подати належить ВИКЛЮЧНО міському голові. Виконком – це своєрідна команда міського голови для вирішення нагальних питань життєдіяльності Черкас.

Чому «Вільні демократи» проти виконкому імені Бондаренка? Ми не голосували за цей виконком два роки тому, бо вважали його заполітизованим і не надто професійним. Із 13 членів виконкому шестеро члени партії «Батьківщина». Серед членів виконкому - люди, які у минулому працювали з екс-мером Черкас «регіоналом» Володимиром Олійником.

За два роки виконавчий комітет ЗРОБИВ:

- надав 400 дозволів на встановлення МАФів і перетворив місто на суцільний базар (міська рада вимушена була втручатися і вводити в Черкасах мораторій на встановлення кіосків);

- дав «зелене світло» на забудову пляжів і 16 км берегової смуги багатоповерхівками (міській раді довелося зупиняти ці варварські рішення);

- запропонував виділити 60 млн. грн. на скандальний тендер з прибирання «зелених зон», тієї частини території міста, яка досі не має фактичних обмірів стосовно загальної площі ділянок, які підпадають під вказану категорію (міські депутати вимушені були скасовувати це рішення, яке вбачає в собі корупційну складову);

- не проголосували і не подали на розгляд міської ради проект міського бюджету на 2018 рік.

Останнє, до речі, і стало тією краплею, яка спонукала депутатів відправити виконавчий комітет у відставку. Міському голові Анатолію Бондаренку дали 5 днів на формування нового складу виконкому.

ПРО МІСЬКИЙ БЮДЖЕТ

На сесії мер Черкас Анатолій Бондаренко вирішив розіграти «хорошу міну при поганій грі». На розгляд міських депутатів був винесений проект міського бюджету. Хоча за законом, згідно з «Бюджетним кодексом України», його мав спершу розглянути виконком. Саме той виконком, відповідальність за який два роки тому взяв особисто Бондаренко, саме той виконком, який уже місяць, як не може зібратися, саме той виконком, який депутати перед цим двічі відправляли у відставку, але мер захищав своїх замів, зупиняючи своїм розпорядженням рішення депутатів.

Ми зрозуміли, що мер Бондаренко маніпулює і намагається створити гарну картинку для ЗМІ і громади, коли на запитання: «Ухвалення сьогодні незаконного рішення розблокує фінансову систему і дозволить заплатити «бюджетникам» зарплату?», головний фінансист Черкас Наталія Джуган відповіла: «Ні». Це був «цирк». Мер намагався знайти винуватців. Призначив цими винуватими депутатів, хоча саме його виконком не розглянув в законний термін проект бюджету. Фактично переклав проблему зі своєї «хворої голови» на здорову голову депутатів.

Депутатський корпус вирішив не йти на порушення закону. Ми не проголосували за бюджет, адже результатом нашого голосування все одно не була б виплата соціальної допомоги, пільг, зарплат, медикаментів. Бюджет ухвалюватиме вже новий виконком, який ми створимо і затвердимо 17 січня і тоді всі «бюджетними» зможуть отримати зарплати і аванси за січень, а хворі та чорнобильці «соціальні» ліки.

Тарас Коломієць, депутат Черкаської міської ради, член фракції Партії вільних демократів.

 

 

Коментарі

Сергей :

Вечно болеющий депутат наконец-то выздоровел и заговорил.Одна сплошная ложь,которую он хочет вместить в уши черкащан.Цирк-это выламывание рук меру.Эта ,,бригада ком.труда,.,иначе не назовешь,т.к. вместо своей основной работы разъезжали на охоту,на отдых и так далее, хочет одного распределять городской бюджет для своих.

Любов Майборода депутат обласної ради попередніх скликань :

Те, що бюджет до сих пір не прийнятий, несуть відповідальність ДЕПУТАТИ МІСЬКОЇ РАДИ, які 10 січня за нього не голосували. Міський голова подав у встановленому законом порядку проект бюджету як законний суб`єкт подання. Ніякий виконком тут ні до чого, який має повноваження (цитую ст. 52 закону “Про місцеве самоврядування в Україні”:1.попередньо розглядає місцевий бюджет; 2.координує діяльність управлінь; 3.має право скасовувати акти управлінь. Має право розмежовувати повноваження в компетенції виконавчих органів.) Згідно пункту 1, виконавчий комітет розглядає, але не затверджує проект бюджету. Виконавчий орган – департамент фінансів подав бюджет в раду, бюджетна комісія його схвалила.

кукиш :

все нарушают ЗАКОН Гнать МЕТЛОЙ ВСЕХ

га-га :

откудат ы взялся? ЧЕСТНЫЙ АЖ ГИДКО…

га-га :

откуда ты взялся…честный ты наш

Іван :

Які ви б… порядні чесні самовіддані. Хотілось-би побачити твою декларацію. Свинота! Ні одній су.. не стидно,що всі ми живемо у хворій через вас країні, на вила вас усіх.

Бюджетник :

Хворі люди, які живуть у хворій краіні. Ви готові пробачати неодноразові порушення закону, несплату податків , непрофесійність і корупційні діі, маски-шоу зі скінхедами під час прийняття бюджету меру, якого обрали неосвічені маргінали та бабусі. Але лізете до декларацій та закликаєте взяти на вила людей, які як службовці чи підприємці сплачують податки ( з яких отримуєте зарплатню, субсидіі та ін) а потім за безкоштовно сидять у раді чи комісіях, витрачаючи власний час . Людина вам пояснює: є закон, за яким приймається бюджет, а всі влаштовані мером шоу – для тих, хто цього закону не знає. Якщо когось щось не влаштовує- спробуйте обратися у депутати, а потім чотири роки попрацюйте на благо міста без копійки зарплатні. А поки що поцікавтеся статками мера( який до 2015 року немав прибутків і не платив податки), його юристки Бурдинос, яка привела його до посади на виборах, Шевченка ( на хе), Овчаренка чи Маліщук, які все життя були чиновниками

Вгору