Танкістів, серед яких є черкаські хлопці, залишили в оточенні

24 липня 2014, 14:11

 

Другий тиждень підрозділ танкістів разом із кількома військовими формуваннями перебуває в оточенні бойовиків у Луганській області. Танкісти з 51-ї окремої механізованої бригади. Розповідають, що на Луганщину їх перекинули без відповідного забезпечення. Вирватися з кільцями самотужки не можуть, а обіцяної підмоги немає досі. Батьки військових звернулися до керівництва Збройних сил і країни, щоб хлопцям допомогли вийти з оточення, інформує gazeta.ua.

"Я звертався у всі інстанції, відповіді немає. Мій син, старший лейтенант Дмитро Радченко, перебуває у Свердловському районі на Луганщині. Їх туди закинули 27 червня. Вони в кільці противника. Їх постійно обстрілюють з "Градів" і мінометів. Солдати кинуті на убой. Їх називають "м'ясо в шоколаді", - розказує Микола Радченко, батько військового. - Керівництво бригади і батальйону не бере трубку, накази від керівництва їм не приходять. Що робити і як бути далі, ці солдати не знають. Забезпечення підрозділу немає ніякого. Обіцяної підмоги теж".

Минулого тижня Микола Радченко звертався до оперативного командування Сухопутних військ, щоб підрозділу дали команду вийти з оточення з бійцями і технікою.

"Цього рішення ніхто не прийняв, всі побоялися. За кілька годин син подзвонив і сказав, що кільце замкнулося і вийти не можна. Наші генерали самі загнали наших солдат у оточення".

Оточені танкісти зараз із 72-ю бригадою. Письмового наказу про їхнє там перебування немає.

"Як і нема наказу, що вони беруть участь в АТО. За документами - вони в інших місцях. Тобто, коли людина загине, то вважатимуть, що він був на заробітках, чи якийсь бомж. Довести, що ти був в зоні антитерористичної операції без наказу неможливо. Це не поодинокий випадок. Таке відбувається постійно. Факти з передової приховуються. Генерали від нас позакривалися - "чекайте десять днів на відповідь". Куди ж дівають ті гроші, коли солдатів не ставлять на забезпечення, чому немає підмоги і що їм робити далі?" - говорить Микола Петрович.

Микола Радченко 3 липня написав звернення до керівництва держави і Збройних сил, у якому виклав ситуацію, що склалася із підрозділом, де служить його син. Відповідь досі не надійшла.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору