Синоптики розповіли, коли на Черкащині потеплішає

20 вересня 2019, 16:31

Після першого та по-справжньому осіннього похолодання на Черкащину повертається вересневе тепло. Холодний атмосферний фронт атлантичного циклону відходить далі на схід і господарем погоди на Черкащині стає європейський антициклон. 

Про це на своїй сторінці в соціальній мережі "Фейсбук" повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Щоправда найближчої ночі, завдяки залишкам арктичного холоду та додатковому вихолоджуванню повітря при проясненнях, ще очікується холодною із заморозками на грунті 0-3º.

Такі заморозки є небезпечними для незібраних овочевих на полях та городах. Але в денні години вихідні дні та початок нового тижня ще порадують нас теплом.

Уточнимо, що заморозки звичайно носять мозаїчний характер, і найбільш вірогідні в низинах, де затримується охолоджене повітря. А сонячна погода вдень і прохолода вночі характерна для цього часу на Черкащині.

За весь період метеорологічних спостережень на Черкащині найбільш ранньою датою заморозків на поверхні ґрунту є 31.08 (Черкаси, 1966 р.), у повітрі – 5.09 (Золотоноша, 1906 р.).

У сонячні та теплі вихідні дні лише прохолодний посилений вітерець нагадуватиме нам про осінь. Нічна температура у суботу 1-6º тепла, денна 12-17º. У неділю температура вночі 5-10º тепла, вдень 16-21º.
Скористайтесь лагідною погодою для необхідних господарських робіт та відпочинку на природі.

На наступному тижні з черговим атлантичним циклоном очікується «порція дощів» та невелике зниження температурного фону на 2-3º.

Коментарі

Вгору