Замість емпатії – осуд, замість раціональних висновків – тупе моралізаторство, – Вікторія Феофілова

20 вересня 2019, 16:01

Вже не вперше мене накриває від коментарів по трагічним ситуаціям із жінками. Замість емпатії - осуд, замість раціональних висновків - тупе моралізаторство.

Покінчила з життям? - Егоїстка! Про дітей не подумала! Клята алкоголічка! Якщо в тебе є діти - не маєш на таке права!

Згвалтував водій? Дура, не так себе вела! Для чого сіла? Чому не вискочила по дорозі? І взагалі, подивіться, вона ж пише з помилками і хлопець у неї розмазня...

Ну звісно, всі коментаторки (а в основному це якраз жінки!) раз на місяць професійно відбиваються від маніяків і кожна з них виховала сама по 5 дітей і ні разу ні чарчинки, ні сльозинки... Повдягають "білі пальта" і носяться по всьому інтернету. Звісно, в їхнє ідеальне життя ніколи не постукає смерть, депресія і гвалтівники! Мізогінія, як вона є...

А найголовніше, це ж заважає раціональному осмисленню всього, шо сталося. Замість того, щоб думати про правила безпеки користувачів блаблакару, всі обговорюють особисті якості жертви. Замість того, щоб зрозуміти, що людині в депресії потрібна кваліфікована допомога, а не "собєрісь, тряпка" і вотетовотвсьо, всі обговорюють, яка вона була погана мати.

Допис на сторінці у Facebook громадської активістки Вікторії Феофілової

Пост, як реакція на коментарі до матеріалу (https://provce.ck.ua/u-likarni-na-cherkashchyni-naklala-na-sebe-ruky-maty-p-iat-okh-ditey/ ).

Коментарі

Ольга сказав:

Вікторія – занадто молода, щоб навчених життям людям читати моралі.Особливо обурює останній абзац – “замість того, щоб…” – це що? Якісь “правила поведінки або “прописні істини”? От ця “моралізація” якраз і зайва при цих оставинах. Вікторія взяла на себе зовсім непотрібну для суспільства роль – осуджувати тих, у кого своя думка не співпадає із особистим поглядом на ситуацію Вікторії. Мені не подобається, коли в суспільстві одна людина бере на себе роль судді для великої аудиторії. Кожний має право і осуджувати, і співчувати, бо виражає СВОЄ відношення до події. І ніяка Вікторфя не може казати “замість того, щоб…”, бо не вона – “вершитель судеб” і не вона та людина, що знає напевно, що та як на 100% дійсно вірно та в змозі судити тих людей, хто осуджує та не підтримує вчинки інших.

Вгору