Святкування Дня Перемоги і 8 березня ніхто не скаcовував, – міністр культури

28 березня 2014, 14:40

На вихідних інтернет заполонила чергова провокаційна інформація від російських ЗМІ. "РИА Новости", посилаючись на якесь "джерело у відомстві", повідомили про скасування святкувань в Україні 1 і 9 травня, а також 8 березня. Нібито вже готується законопроект, який виключить радянські свята зі списку тих, що відзначають в нашій країні, пише сайт vgorode.ua.

Що пишуть:

- Планується, що 8 березня і 1 травня перестануть бути вихідними разом із 9 травня - "святом перемоги більшовицьких загарбників". Закінчення Другої світової війни в Європі планується відзначати траурним Днем пам'яті жертв радянської окупації і встановити його на 8 травня за аналогією з Європою, - розповіло агентству "РИА Новости" таємничий джерело.

Сюжети з цим повідомленням пройшли по найбільших російських каналах.

- З'явилися повідомлення, що київська влада збирається переробити календар. 8 березня і 1 травня перестануть бути державними святами, як і 9 травня. Зате 30 червня може стати днем відновлення української державності, в честь проголошення української держави Степаном Бандерою та його прихильниками після захоплення фашистами Львова у 1941 році, - йдеться в сюжеті Першого каналу.

Проект закону, за версією Першого каналу, підготував особисто міністр культури Євген Нищук.

На новинних сайтах і в газетах з посиланням на ті ж "РИА Новости" вийшли аналогічні статті з яскравими заголовками: наприклад, "День Перемоги на Україні стане днем ​​біди" і "Майдан - уряд України перестане святкувати День Перемоги 9 Травня" .

Яка ситуація насправді:

Міністр культури Євген Нищук спростував дану інформацію. Скасовувати свята ніхто не збирається, заявив він.

- Щодо повного скасування будь-яких дат, я чув про 9 травня чи 8 березня, про це мова навіть не йде. Я не знаю, чия ця ініціатива, можливо, когось з депутатського корпусу. Коментувати це не можу, - прокоментував Нищук.

Міністр культури також повідомив, що на поточний рік існує перелік загальнодержавних заходів щодо проведення державних свят в частині їх фінансування, серед яких 200-річчя Тараса Шевченка, День Перемоги, День Конституції, День незалежності і День пам'яті жертв голодомору.

Вгору