Суд залишив на свободі підозрюваного у вбивстві черкаського журналіста Василя Сергієнка (відео)

20 липня 2018, 16:52

Суд залишив на свободі підозрюваного у вбивстві черкаського журналіста Василя Сергієнка

Печерський районний суд Києва 17 липня відхилив клопотання прокуратури про обрання запобіжного заходу у вигляді арешту одного з підозрюваних у вбивстві черкаського журналіста Василя Сергієнка Валентину Завражін. Про це повідомляє LB.ua, пише "Гордон".

Валентина Завражина також судять в Черкасах у рамках кримінального правопорушення, яке стосується викрадення Василя Сергієнка (ч. 3 ст. 146 Кримінального кодексу України). При цьому в січні 2018 року Завражина випустили під заставу в 700 тис. грн.

17 липня стало відомо, що прокуратура повідомила про нову підозру Завражину. Його підозрюють ще у багатьох злочинах за статтями: 115 (вбивство), 162 (порушення недоторканності житла), 255 (створення злочинної групи) Кримінального кодексу України.

У справі про вбивство Сергієнка проходять також Андрій Іносов, якого затримали в США 6 березня 2018 року, Володимир Воронков, Віктор Горбенко, Максим Русин, Роман Недибалюк і Вадим Мельник.

На засіданні Печерського райсуду Києва прокурор Олексій Ніколайчук заявив, що Завражін брав участь у стеженні, викраденні й катуванні журналіста, які привели до його смерті.

За словами прокурора, до злочинного угрупування входили "дві суворо підзвітні команди, створені на базі однієї зі шкіл бойових мистецтв". Одна команда під керуванням Іносова, до складу якої входив Завражін, складалася з "сильних бійців", інша - зі "стресостійких людей", які володіли навичками роботи зі зброєю, вони і повинні були вбити Сергієнка і закопати в лісі.

Ці групи, за словами прокурора, зробили й ряд інших злочинів.

- Під час викрадення група із Завражиним не одягла маски. Це свідчить про те, що вони були впевнені в подальшій долі Сергієнко, - зазначив Олексій Ніколайчук.

Він також повідомив, що викрадачів Василя Сергієнка бачила його мати, яка в квітні 2014 року вийшла з дому на крики сина.

За словами прокурора, під час викрадення журналіста сильно побили, потім вивезли до лісуу, де йому завдали більше 10 ударів ножем і намагалися задушити мотузкою. Ніколайчук заявив, що жодне з тілесних ушкоджень не було смертельним, але в сукупності вони привели до смерті від травматичного шоку і сильної кровотечі. Прокурор додав, що Сергієнко залишився б живим, якби йому викликали швидку допомогу.

Завражин назвав слова прокурора "маячнею хворої уяви".

Суддя Печерського райсуду Лариса Цокол відхилила клопотання прокуратури про обрання запобіжного заходу Завражину. Повний текст постанови з причинами такого рішення оголосять 20 липня о 13:00

Коментарі

Вгору